Renesance České národní budovy v New Yorku | E15.cz

Renesance České národní budovy v New Yorku

Během 14 měsíců se stavební práce zaměřily především na renovaci multifunkčního sálu a výstavní galerie. Součástí dokončení této etapy byla i předávka budovy zástupcům Ministerstva zahraničních věcí ČR.

Poslední tečku za newyorským projektem představuje dokončení interiéru, které je plánováno na konec září letošního roku. Zásadní opravy historické pětipodlažní budovy začaly v březnu 2003, přičemž úvodní etapa rekonstrukce skončila v květnu 2005. Tehdy zástupci českých krajanských sdružení převzali jediné dokončené poschodí, v němž bylo možné navázat na tradici spolkového života a pořádání společenských a kulturních akcí. Předmětem závěrečných etap newyorské rekonstrukce je stavební, technologické a interiérové dokončení zbývajících podlaží.

Ve druhém nadzemním podlaží vznikla nová výstavní galerie, v budově též našlo své kanceláře České centrum a Generální konzulát ČR. Nejpůsobivější částí budovy je víceúčelový slavnostní sál na úrovni čtvrtého a pátého nadzemního podlaží.

Upoutá štukovou výzdobou, honosnými lustry, umělecky zpracovaným zábradlím a především bohatě dekorovanou oponou s motivem panoramatu Hradčan.

Poslední, čtvrtá etapa rekonstrukce se soustředí zejména na instalaci jevištní technologie a scénického vybavení. Následovat bude montáž interiérů. Souběžně letos v létě proběhne obnova fasády.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!