Revitalizace bývalého pivovaru skončila | E15.cz

Revitalizace bývalého pivovaru skončila

Právě dokončovaná budova s loftovými byty završila jednu z mála úspěšně uskutečněných revitalizací brownfieldů na území Prahy - přeměnu bývalého holešovického pivovaru. Rekonstrukce historické budovy pivovarské spilky byla poslední etapou v rámci projektu A7 Holešovický pivovar, kterou od roku 2006 realizovala developerská společnost ING Real Estate.

Přeměna celého areálu v sobě zdařile spojila rekonstrukci původních památkově chráněných budov a výstavbu několika nových kancelářských a bytových objektů. Architektonický návrh je dílem studia CMC architects. Na přípravách projektu spolupracovali i světově uznávaní architekti Frank O. Gehry, autor Tančícího domu, a Jean Nouvel, autor Zlatého Anděla. „Byla to pro nás velmi dobrá a zajímavá zkušenost, kdy jsme mohli zblízka vidět práci světových architektů,“ komentuje Vít Máslo ze CMC architects. Cílem architektů Davida Chisholma a Víta Másla bylo maximálně využít historického genia loci a neobvyklosti místa i původních budov a citlivě je doplnit moderními domy, které se optimálně začlení do zástavby pražských Holešovic.

#####Zachoval se původní charakter staveb

#####Centrální náměstí doplní vodní fontána

Jednotlivé budovy převážně obklopují centrální nádvoří, které bude v nejbližší době osázeno zelení a doplněno vodní fontánou. Kancelářské plochy jsou pronajaty, v areálu mají své provozovny i drogerie a supermarket. Nově postavené rezidenční budovy Plaza s věží Tower a Rezidence s celkem 115 byty již plně slouží svým majitelům. V poslední budově Lofts vzniklo 40 bytů. Kromě 14 standardních bytů ve střešní nástavbě a šest podkrovních bytů s přiznanými krovy a kovovými táhly upoutá především 20 originálních loftových bytů, které nabízejí netradiční, svébytné bydlení v industriálním duchu.

#####K dispozici je celkem 40 luxusních bytů

V jižním křídle budovy se ve druhém podlaží nachází šest loftových bytů o rozměrech 76 až 88 metrů čtverečních se zachovanými původními litinovými sloupy. Druhé, západní křídlo budovy je určeno pro sedm dvoupodlažních loftových bytů s atriem a lodžií o průměrné rozloze 135 metrů čtverečních a pro sedm loftových bytů, které mají ve třetím podlaží navíc rozlehlou střešní terasu o výměře zhruba 132 metrů čtverečních. V prvním podlaží má každý loftový byt vstupní atrium, pracovnu, velkou obývací část s kuchyňským koutem, lodžii, komoru, šatnu, koupelnu a toaletu. Galerie je přístupná točitým schodištěm a nachází se zde otevřená ložnice. Vysoké prosklené stěny, typický znak loftů, nabízejí výhled podle orientace bytu buď na vnitřní nádvoří, nebo do přilehlých klidných ulic.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!