Revitalizace bývalého pivovaru skončila | e15.cz

Revitalizace bývalého pivovaru skončila

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Právě dokončovaná budova s loftovými byty završila jednu z mála úspěšně uskutečněných revitalizací brownfieldů na území Prahy - přeměnu bývalého holešovického pivovaru. Rekonstrukce historické budovy pivovarské spilky byla poslední etapou v rámci projektu A7 Holešovický pivovar, kterou od roku 2006 realizovala developerská společnost ING Real Estate.

Přeměna celého areálu v sobě zdařile spojila rekonstrukci původních památkově chráněných budov a výstavbu několika nových kancelářských a bytových objektů. Architektonický návrh je dílem studia CMC architects. Na přípravách projektu spolupracovali i světově uznávaní architekti Frank O. Gehry, autor Tančícího domu, a Jean Nouvel, autor Zlatého Anděla. „Byla to pro nás velmi dobrá a zajímavá zkušenost, kdy jsme mohli zblízka vidět práci světových architektů,“ komentuje Vít Máslo ze CMC architects. Cílem architektů Davida Chisholma a Víta Másla bylo maximálně využít historického genia loci a neobvyklosti místa i původních budov a citlivě je doplnit moderními domy, které se optimálně začlení do zástavby pražských Holešovic.

#####Zachoval se původní charakter staveb

#####Centrální náměstí doplní vodní fontána

Jednotlivé budovy převážně obklopují centrální nádvoří, které bude v nejbližší době osázeno zelení a doplněno vodní fontánou. Kancelářské plochy jsou pronajaty, v areálu mají své provozovny i drogerie a supermarket. Nově postavené rezidenční budovy Plaza s věží Tower a Rezidence s celkem 115 byty již plně slouží svým majitelům. V poslední budově Lofts vzniklo 40 bytů. Kromě 14 standardních bytů ve střešní nástavbě a šest podkrovních bytů s přiznanými krovy a kovovými táhly upoutá především 20 originálních loftových bytů, které nabízejí netradiční, svébytné bydlení v industriálním duchu.

#####K dispozici je celkem 40 luxusních bytů

V jižním křídle budovy se ve druhém podlaží nachází šest loftových bytů o rozměrech 76 až 88 metrů čtverečních se zachovanými původními litinovými sloupy. Druhé, západní křídlo budovy je určeno pro sedm dvoupodlažních loftových bytů s atriem a lodžií o průměrné rozloze 135 metrů čtverečních a pro sedm loftových bytů, které mají ve třetím podlaží navíc rozlehlou střešní terasu o výměře zhruba 132 metrů čtverečních. V prvním podlaží má každý loftový byt vstupní atrium, pracovnu, velkou obývací část s kuchyňským koutem, lodžii, komoru, šatnu, koupelnu a toaletu. Galerie je přístupná točitým schodištěm a nachází se zde otevřená ložnice. Vysoké prosklené stěny, typický znak loftů, nabízejí výhled podle orientace bytu buď na vnitřní nádvoří, nebo do přilehlých klidných ulic.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video