Rezidence Jubileum má zelenou | E15.cz

Rezidence Jubileum má zelenou

Developerská společnost DavCor vstoupila do závěrečné fáze přípravných prací pro svůj bytový projekt Rezidence Jubileum - rezidenční komplex na ulici Komunardů v Holešovicích v Praze 7, který nabídne celkem 100 moderních bytových jednotek. Územní rozhodnutí vstoupilo v platnost a stavební práce budou zahájeny v květnu 2009. První byty pak budou k dispozici v srpnu 2010.

Náklady na realizaci projektu se odhadují na 19 milionů eur (přibližně 510 milionů korun). Cílovou skupinou projektu Rezidence Jubileum jsou mladé pracující páry a rodiny, které chtějí žít v centru Prahy, ale nechtějí platit přehnané ceny v historické části města. Většina zdejších bytů bude o velikosti 1+kk, 2+kk a 3+kk a jen několik střešních apartmánů má dispozici 4+kk. Jednou z výhod pro potenciální mladé zákazníky je fakt, že kuchyň patří k vybavení bytu a může tak být součástí hypotéky. To ušetří klientům čas, sníží náklady spojené s instalací a také jim nabízí možnost využít nižší ceny, kterou zaručuje hromadná objednávka ze strany developera. Architektonickou stránku projektu zajistila společnost Petr Franta Architekti & Asoc. „To, že se chystáme zahájit výstavbu, je jasným důkazem naší důvěry, že se trh do roku 2010 zotaví,“ řekl David Werry, výkonný ředitel DavCor. Podle jeho slov je Praha 7 zajímavou destinací s velkým rozvojovým potenciálem.

#####Ekologický program pokračuje

V souvislosti s chystaným zahájením výstavby DavCor také rozšiřuje svůj ekologický program „zelená kola & zelené střechy“. V červenci minulého roku představila společnost svůj plán zpopularizovat jízdní kolo jako plnohodnotný dopravní prostředek ve vnitřní části města. Součástí vybavení každého bytu bude kolo a ochranná přilba. DavCor také jedná se zástupci městské části Praha 7 o podpoře cyklistických aktivit v této oblasti, mezi dětmi i dospělými, a o vybudování cyklistických stezek v okolí projektů společnosti. Jak prohlásil David Perry, podobný program je nedílnou součástí obchodní strategie společnosti a vedení jej hodlá realizovat v rámci každého nového projektu. Rezidence Jubileum bude zahrnovat také další ekologický prvek, a to „zelené střechy“, které skýtají hned několik výhod pro projekt samotný i okolní prostředí. Kromě estetického aspektu napomáhají například odtoku dešťové vody a snižují nebezpečí zatopení, zlepšují tepelnou izolaci a snižují spotřebu energie, v letních měsících ochlazují budovu a snižují tím nebezpečí efektu „městského tepelného ostrova“, výrazně zvyšují životnost vodotěsných membrán - téměř na dvojnásobek; pohlcují oxid uhličitý a produkují kyslík, čímž zlepšují kvalitu ovzduší; snižují úroveň hluku a nahrazují chybějící vegetaci; zvyšují kvalitu vody odfiltrováváním dusíku a v neposlední řadě slouží jako přirozené prostředí pro ptáky a motýly. Konečný projekt Rezidence Jubileum zahrnuje přibližně 1400 m2 zelených střešních ploch.

#####Daňová úleva za ekologické prvky

„Zelené střechy jsou natolik ekologicky přínosné, že v budoucnu by mohla jejich implementace v některých městech získat daňové úlevy,“ míní David Werry. Podle jeho slov firma před realizací projektu pověřila nezávislého experta vypracováním ekologického auditu, jehož výsledky dokumentují možný dopad projektu na životní prostředí na základě mezinárodních environmentálních měřítek. Francouzský vědec dr. Pascal Monty použil ke zpracování auditu standardy LEED a jeho doporučení nám pomohla stanovit budoucí environmentální strategii pro výstavbu z hlediska trvale udržitelného rozvoje i využitelnosti projektů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!