Rezidence Kampa umožní luxusní bydlení v centru Prahy | E15.cz

Rezidence Kampa umožní luxusní bydlení v centru Prahy

Realizace luxusního rezidenčního projektu kombinujícího historickou hodnotu, výjimečnost lokality a interiérové pohodlí moderního stylu života byla zahájena v centru Prahy.

Rezidence Kampa, jejímž developerem je společnost J&T Real Estate a exkluzivním prodejcem nových bytů poradenská firma King Sturge, vznikne rekonstrukcí neorenesančního domu ve Všehrdově ulici v Praze na Malé Straně. Projekt po svém dokončení ve druhé polovině příštího roku nabídne celkem 25 luxusních bytových jednotek. Jejich uspořádání bude od běžných 1+kk po 3+kk, rozloha jednotlivých bytů se bude pohybovat v rozmezí od 30 do 120 metrů čtverečních.

Celková investice do projektu činí 330 milionů korun. Rekonstrukce projektu byla zahájena v lednu 2010 a bude trvat jeden a půl roku. Generálním dodavatelem je společnost Hochtief CZ a. s. V současné době je již přes 50 procent bytů závazně rezervovaných. Hlavní zájem mají především čeští a slovenští klienti. Společné prostory projektu představuje privátní zahrada ve vnitrobloku objektu. Rezidence Kampa svým budoucím obyvatelům zajistí 13 parkovacích míst v automatickém systému.

#####Historický ráz domu zůstane zachován

Historická fasáda, štuková výzdoba a celkový ráz objektu zůstanou zachovány, aby splňovaly nároky kladené na ochranu památek. Projekt byl připraven ve spolupráci s architektonickým ateliérem Loxia a. s. Firmy Globo a Hansgrohe se postarají o vybavení koupelen a toalet. Interiér doplní parketové podlahy a repliky historických dveří a špaletových oken. Kamerový systém bude monitorovat celý komplex dvacet čtyři hodin denně.

Vysokorychlostní datové připojení poskytne nejvyšší možný komfort při použití internetu, satelitních a kabelových televizí. Vedle uvedeného vybavení je pro klienty rovněž připravena služba realizace celého interiéru na klíč. Historie neorenesančního domu spadá do druhé poloviny 19. století, kdy v celém hlavním městě docházelo k rozsáhlým změnám a přestavbám v kontextu probíhající průmyslové revoluce. V roce 1892 zde byl vystavěn nový činžovní dům podle projektu architektonické a stavební firmy Jechenthal & Hněvkovský jako součást celistvého bloku budov.

Rezidenční trh v tomto specifickém segmentu je v Praze cenově srovnatelný s dalšími hlavními městy ve střední Evropě. Cena za metr čtvereční se pohybuje v rozmezí 5500 až 7500 eur, nicméně stále přetrvávají rozdíly v kvalitě a velikosti. Praha se, ve srovnání se zeměmi tzv. Visegrádské čtyřky, řadí na přední místo a úroveň tohoto typu bydlení se stále zvyšuje.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!