Rezidence pod Bertramkou – bydlení ve stylu první republiky | E15.cz

Rezidence pod Bertramkou – bydlení ve stylu první republiky

Pražský developer ED Group, známý výstavbou komorních bytových domů v centru Prahy, zahájil stavbu 21 nadstandardních bytů, které vzniknou ve dvou propojených budovách Rezidence pod Bertramkou v klidné části ulice U Vojanky.

Současně se zahájením stavby developer začal nabízet bytové jednotky k prodeji. V sousedství prvorepublikových vil během následujícího roku vyroste architektonicky velmi dobře řešený objekt, který je navržen tak, aby se stal přirozenou součástí dosavadní zástavby. Bytový dům Rezidence pod Bertramkou nabízí celkem 21 bytových jednotek ve velikostech 2+kk až 5+kk s celkovou užitnou plochou od 63 do 236 metrů čtverečních. Ke každému z bytů patří terasa nebo zahrádka, sklepní prostor a minimálně jedno parkovací stání.

„Pro naše projekty hledáme v Praze takové lokality, které disponují fungující občanskou vybaveností s velmi dobrým dosahem do centra města. Zároveň chceme, aby lokalita byla z hlediska stavebního rozvoje již dokončená, aby obyvatelé našich projektů v budoucnosti nebyli rušeni další výstavbou,“ vysvětluje Filip Češka, člen představenstva ED Group.

Bytový dům svým architektonickým řešením využívá svahovitého terénu. Z každého z bytů je nerušený výhled do okolí. Dům se odlišuje netradičním pojetím fasády, kterou budou tvořit cihlové pásky Klinker v kombinaci s tvarovkami z žárového pozinku. „Podle našich zkušeností jsou zájemci o bydlení ochotni připlatit si za bydlení ve velmi dobré lokalitě, kde je kladen důraz na kvalitu stavebního provedení i použitých materiálů,“ konstatuje Filip Češka. Bytový dům Rezidence pod Bertramkou bude stavěn skeletovým systémem s využitím klasických cihel Porotherm, dokončení budou tvořit točené štuky. Projekt počítá rovněž s architektonickým řešením společných prostor s důrazem na bezpečnost, komfort a soukromí bydlení.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!