Řidičák mění na počkání | E15.cz

Řidičák mění na počkání

Fronty na výměnu řidičských průkazů se v Klatovech nekonají.

Dva tisíce opozdilců z Klatov už nemá šanci. I kdyby si v těchto dnech přišli požádat o výměnu řidičského průkazu, do začátku roku jej nedostanou. Snad jen kdyby si připlatili pět set korun a požádali o doklad takříkajíc na rychlovku. Nepomohly masivní reklamy v televizi, rady v novinách ani vstřícnost ze strany úředníků, kteří jsou celý prosinec v Klatovech k dispozici každý pracovní den v týdnu.

„Na začátku prosince jsme evidovali 2051 lidí, kteří si ještě nepřišli požádat o nový řidičák. Kvůli tomu jsme i upravili úřední dny. Kromě pondělí, středy a pátku jsme přidali i úterky a čtvrtky. Až do konce roku,“ říká Antonín Nauš z odboru dopravy Městského úřadu v Klatovech. Fronty se ale na klatovském odboru dopravy nekonaly. Redaktorka Sedmičky se na odbor minulý týden vypravila několikrát. Pokaždé v jiný den a v jinou hodinu. Výsledek byl podobný. Prázdná čekárna nebo maximálně deset lidí. Ti ale dlouho nečekali. Tři pracovnice na dvou přepážkách pracují rychle.

Nejvíc lidí tu vyřídili v pondělí. To jich přišlo přes sto padesát. Další dny ale už byly mnohem slabší. Někteří na výměnu zapomněli, jiní raději chodí pěšky a pár jich spoléhá na to, že policisté budou začátkem příštího roku při kontrolách shovívaví. To ale popírá mluvčí klatovské policie Dana Ladmanová. „Když nemá řidič v pořádku řidičský průkaz, jde o přestupek. Přímo na místě může dostat pokutu až dva tisíce korun,“ varuje Ladmanová.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!