Rodilí mluvčí jdou do školek | E15.cz

Rodilí mluvčí jdou do školek

Angličtinu bez biflování rozběhnou v mateřských školách rodilí mluvčí.

Někteří učitelé to považují za revoluci v jazykovém vzdělávání v Česku. S novým školním rokem vstupuje do řady školek a škol „armáda“ rodilých mluvčích a začnou učit děti anglicky jinak. Bez biflování, zábavně a efektivněji.

Co je wattsenglish

Metoda wattsenglish vypracovaná spolu s předními lingvisty a psychology se už osvědčila v kurzech i česko-anglických školách. „Využívá přirozeného jazykového prostředí bilingvní rodiny, kdy jeden z rodičů mluví jinak než druhý. A je s podivem, jak rychle jsou ti nejmenší schopní řeči rozumět, a dokonce anglicky komunikovat,“ vysvětluje Marek Kadlec, ředitel společnosti Wattsenglish, otec šestileté Elišky a tříletého Františka.

Metoda nyní bude přístupná všem zájemcům. Od září se do výuky zapojí v Praze třiatřicet mateřských a čtrnáct základních škol. V úterý 1. září začaly ukázkové hodiny, koncem září se lektoři pustí do výuky.

Kvalifikovaní lektoři

Systém výuky staví na kvalifikovaných lektorech – rodilých mluvčích z Velké Británie i USA. Každý prošel sítem přísných kritérií.

„S wattsenglish jsme už spolupracovali. I na příměstském táboře jsme vyzkoušeli, že tato forma poznávání cizího jazyka děti náramně baví. Co nevidět proto zapojíme do výuky formou her asi sto dětí ze všech oddělení,“ říká ředitelka Mateřské školy Korycanská v Čimicích Jarmila Kotrbová.

Psychologické výzkumy potvrzují, že předškolní a raný školní věk je pro osvojování jazyka ideální. „Biflování slovíček a pravidel není dobrá cesta k zvládnutí jazyka,“ potvrzuje ředitel základní školy v Londýnské ulici Martin Ševčík.

Podle Dany Filipové z Wattsenglish jsou pro školky dva výukové programy. V prvním rodilý mluvčí pracuje s dětmi přímo v jejich oddělení, v druhém vznikne speciální kroužek s větší příležitostí k individuálnímu přístupu. Rodiče zaplatí měsíčně 250 korun.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!