Rodiny si připlatí za jízdné | E15.cz

Rodiny si připlatí za jízdné

Aleš Kubelka

Cestování vlakem příští rok lehce podraží. Nejvíce vzroste cena víkendové jízdenky pro rodiny.

Rodiny s dětmi z Polabí, které o víkendech cestují vlakem, zaplatí už příští neděli na nádraží až o sto dvacet korun více. Od 12. prosince totiž zdraží jednodenní rodinná jízdenka Sone+. Není to jediná změna, kterou České dráhy v Polabí chystají. Cestující si například mírně připlatí také za zpáteční jízdné. Kdo například dojíždí z Kolína do Prahy, zaplatí za jízdenku o osm korun více. „Dojíždím třikrát týdně do školy v Ústí nad Labem, takže několik desítek korun navíc si připlatím. Příliš mě tato změna nepotěšila,“ řekl osmadvacetiletý Jiří Ploc z Kolína. Další nepříjemná novinka čeká na cestující, kteří jezdí ráno vlakem z Nymburka do Lysé nad Labem. Dráhy spoj ruší. Lidé ho málo využívali.
Naopak žáci budou mít radost ze změny omezení dlouhodobých jízdenek. „Studenti si mohou koupit měsíční a čtvrtletní jízdenku. Dříve byly k dispozici jen jízdenky pololetní,“ uvedla přednostkyně stanice v Kolíně Jitka Černá.
Změna nastane také pro cestující, kteří si jízdenku kupovali až u průvodčího. Pokud si nyní cestující koupí jízdenku až ve vlaku (ve stanici s pokladnou), zaplatí místo třiceti o deset korun více. U průvodčích ve vlaku bude nově probíhat také předprodej jízdenek.

Autor: Aleš Kubelka
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!