Rozdíl v ceně benzinu až 1,90 korun | E15.cz

Rozdíl v ceně benzinu až 1,90 korun

Ceny benzinu i nafty od nového roku stouply všude. Přesto se rozdíly na pumpách na Táborsku najdou. A nejsou malé.

Koruna devadesát haléřů. To je největší rozdíl mezi cenami za jeden litr benzinu na čerpacích stanicích na Táborsku.

Řidiči v Táboře a jeho okolí zaplatí za jeden litr benzinu nebo nafty o korunu i dvě víc, než to bylo před půl rokem.

Miroslav Kaleja z Tábora jezdí autem denně. Novoroční zdražení benzinu zasáhlo jeho peněženku výrazně.

„Dříve mi Natural za dvě stě korun stačil na pětatřicet kilometrů, dneska ujedu za ty samé peníze o deset méně. Beru benzin nejčastěji na pumpě Wágnerová. Mám ji nejblíž,“ říká Kaleja. Nebrání se tankovat ani u stanice v Tescu, tam totiž ušetří ještě víc.

Na cestování autem už si zvykl. Osobní komfort za hromadnou městskou dopravu vyměnit nechce. Nezbývá mu tak nic jiného, než si za pohodlí osobního auta připlatit.

Tradičně nejlevněji natankují řidiči na Táborsku právě u pumpy patřící obchodnímu řetězci Tesco. A na provozu je to znát. I když se najdou řidiči, kteří o kvalitě zdejšího benzinu nebo nafty pochybují, experti jejich obavy nesdílejí. Jak Sedmičce už dříve potvrdil jeden z odborníků, palivo je tady levné proto, že ho společnost prodává pod svoje náklady.

Přesto se někteří řidiči přesvědčit nedají a nakupují jinde. „Levnému benzinu nevěřím, nemyslím, že je pro auto dobrý. Tankuji naftu u Shellky. Mám ji při ruce a zvykl jsem si na to,“ říká Tomáš Pospíchal z Plané nad Lužnicí. Jako taxikář najede za týden na sedm set kilometrů.

Rozdíl mezi nejlevnějším a nejdražším benzinem na čerpacích stanicích na Táborsku může být na čtyřicetilitrové nádrži až šestasedmdesát korun.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!