RPG Byty příští rok investuje do oprav 1,3 miliardy korun | e15.cz

RPG Byty příští rok investuje do oprav 1,3 miliardy korun

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Společnost RPG Byty, která v Moravskoslezském kraji vlastní a spravuje 44 000 bytů, příští rok investuje do jejich oprav 1,3 miliardy korun. Prioritami budou dokončení výměny oken nebo pokračování programu Bezpečnost. Oznámili to zástupci skupiny RPG Real Estate, do níž RPG Byty patří.

Společnost se zaměřuje také na bezpečnost nájemníků. Letos investovala 70 milionů korun do výměn vstupních dveří nebo instalací mříží ke vstupům do sklepů a také vybudovala kamerové systémy v problémových místech, jako jsou Havířov-Šumbark, Karviná-Nové Město nebo Ostrava-Kunčičky.

Společnost RPG Byty je největším poskytovatelem nájemního bydlení v zemi. Byty získala od své mateřské firmy RPG Industries spoluvlastněné finančníkem Zdeňkem Bakalou. Ta je koupila v roce 2004 od společnosti Karbon Invest společně s těžební společností OKD. V privatizační smlouvě se zavázala, že v případě převodu byty nabídne přednostně dosavadním nájemníkům za netržních podmínek, což neudělala. Celoplošný rozprodej bytového fondu společnost neplánuje.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery