RPG chystá revitalizaci dalších dvou tisíc bytů | E15.cz

RPG chystá revitalizaci dalších dvou tisíc bytů

Společnost RPG Byty, s. r. o., systematicky pokračuje v naplňování strategie postupné revitalizace svého bytového fondu. V červnu odsouhlasili vlastníci této společnosti revitalizaci dalších zhruba dvou tisíc bytových jednotek.

V reakci na nedávné přijetí novely zákona týkajícího se deregulace nájemného přijalo představenstvo společnosti RPG návrh managementu investovat do oprav bytového fondu 100 procent finančních prostředků, které budou tvořit rozdíl mezi výší regulovaného nájemného v roce 2009 a 2010. Jedná se o zhruba 400 milionů korun. Celkem bude díky této investici opraveno nad rámec ostatních programů regenerace a údržby asi 2000 bytů. „Toto rozhodnutí považujeme za další krok v naší dlouhodobé strategii poskytovat kvalitní nájemní bydlení. Formálně tak potvrzujeme slib daný našim nájemníkům,“ říká Tony Aksich, generální ředitel realitní skupiny RPG Real Estate.

#####Proinvestovaly se už miliardy

Realitní skupina RPG Real Estate do revitalizace svého bytového portfolia vložila za posledních pět let částku přesahující 2,7 miliardy korun a v roce 2008 přijala dlouhodobou strategii nájemního bydlení. V současné době je například realizován pilotní projekt, díky němuž dojde nad rámec běžné údržby bytového fondu k revitalizaci 800 bytů. „Snažíme se o maximální možné urychlení celého procesu revitalizace našeho bytového portfolia. Nájemné nejenže díky regulaci nemůžeme, ale ani nechceme dramaticky zvyšovat. Proto se snažíme zajistit také externí zdroje financování,“ uzavírá Tony Aksich. Realitní skupina RPG Real Estate vznikla v polovině roku 2006 v důsledku transformace těžební společnosti OKD, a. s. Do portfolia RPG Real Estate přešel majetek a aktivity nesouvisející s těžební činností. Pod značku RPG Real Estate patří společnosti RPG Byty, RPG RE Commercial, RPG RE Land, RPG RE Management a RPG Služby, která je společným podnikem se společností OKIN GROUP, a. s. Skupina dnes vlastní a spravuje významný majetek, jehož součástí jsou obytné domy, nebytové prostory, komerční objekty, hotelové domy, hotely i rozsáhlé pozemky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!