Různosti a pestrosti jako zákusek k Jiné Kávě | E15.cz

Různosti a pestrosti jako zákusek k Jiné Kávě

Berounský výtvarník Tomáš Petříček od začátku podporoval projekt na vybudování kavárny s galerií Jiná Káva. Není proto divu, že když po dlouhé době vystavil své obrazy, stalo se tak právě tam.

Představovaná díla se od sebe hodně liší, stejně tak i použité výtvarné techniky. Podle jakého klíče jste při přípravě výstavy postupoval?
Expozici jsem skutečně ne náhodou nazval Pestrosti a různosti. Je tam zastoupena řada technik a děl z různých období mé tvorby. Celek asi působí velmi nesourodě, ale o to mi tak nějak šlo. Chtěl jsem ukázat, že nejsem jen malíř, ale všestranný výtvarník. Proto jsou v Jiné Kávě k vidění linoryty, koláže, malba temperou na karton a další techniky.

V jakém věku jste začal malovat? Živíte se stále jen jako výtvarník?
Malování mě bavilo od dětství. Samozřejmě jsem dával přednost hrám s kamarády někde venku, ale při deštivém počasí jsem s pastelkami vydržel celé hodiny. Po maturitě na gymnáziu jsem studoval nástavbu na pedagogické škole v Berouně se zaměřením na výtvarnou výchovu. Později jsem šel na vysokou školu v Českých Budějovicích. Tam jsem si k výtvarné výchově přidal ještě občanskou nauku. Už čtyři roky učím na pedagogické škole v Berouně. Bylo by ideální, kdybych se uživil jen uměním. To je ale v dnešní době hodně složité.

Vaše přítelkyně vás ve tvůrčí práci podporuje?
Určitě. Koneckonců, sama také maluje a k tomu ještě píše. Dá se říci, že se podporujeme vzájemně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!