S oceňováním nemovitostí pomůže nový produkt | E15.cz

S oceňováním nemovitostí pomůže nový produkt

V České republice je na úrovni lokálních poradců konečně dostupný produkt oceňování nemovitostí podle mezinárodních účetních standardů. Přináší tak nesporné výhody vlastníkům hotelů, investičním fondům či zahraničním operátorům.

Nový produkt vznikl na základě spolupráce dvou významných poradenských společností – TACOMA a renomovaného investičního poradce v oblasti nemovitostí a cestovního ruchu, společnosti Labartt Hospitality, jejichž zkušenosti a letité know-how na českém trhu budou pro klienty významným přínosem. „Tato nová služba rozšiřuje portfolio nabídky činností pro naše klienty v cestovním ruchu, kteří vedle tržního ocenění, studií proveditelnosti, obchodních plánů a vyjednávání podmínek s hotelovými provozovateli získají ocenění uznávané a využívané na mezinárodním poli investic v cestovním ruchu,“ přibližuje strategii Jan Ficek, výkonný ředitel Labartt Hospitality.

#####Produkt pomůže nejen vlastníkům hotelů

Principem nového produktu je oceňování nemovitostních investic v cestovním ruchu pro účely účetního výkaznictví zpracovávaného podle mezinárodních účetních standardů IFRS. Jde zejména o pravidelné přecenění investic do nemovitostí na reálnou hodnotu, které jsou povinny provádět každoročně zahraniční společnosti a firmy obchodované na burze. Zahrnuje rovněž impairment testy nemovitého majetku, efektivní při ekonomických výkyvech některých aktiv.

„Produkt je přínosný například pro vlastníky hotelů, kteří chtějí nabídnout svá aktiva zahraničním operátorům a investorům. Bez tohoto instrumentu umožňujícího transparentní srovnání hodnoty hotelových společností v různých zemích by se k zájmovým skupinám dostávali velmi obtížně,“ doplňuje přednosti služby Jan Chromý, manažer znaleckého ústavu TACOMA.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!