S výstavbou luxusního hotelu pomohla Evropská unie | e15.cz

S výstavbou luxusního hotelu pomohla Evropská unie

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na počátku září přivítal své první hosty nový čtyřhvězdičkový hotel Grund Resort Golf & Ski v Mladých Bukách. Patří rodině Grundových, která v obci úspěšně podniká již od roku 1990, a součástí nového areálu je vedle hotelu ještě 18jamkové golfového hřiště a lyžařský areál. V Krkonoších, kde lze dosud využívat spíše služeb starších zařízení, tak vznikl moderní komplex pro náročné hosty, na jehož výstavbě se podílely i fondy Evropské unie.

Hotel ve čtyřhvězdičkovém standardu je postaven s respektem ke krkonošské krajině, s cílem se do ní organicky začlenit, a přitom poskytnout hostům příjemné a rodinné zázemí. Autorem architektonického řešení je trutnovské studio ATIP, které má na svém kontě například pražskou O2 arenu (bývalou Sazka Arenu). „Našim hostům hodláme nabídnout komfortní prostředí a špičkové služby, současně chceme, aby se u nás cítili jako doma. Silnou stránkou hotelu tak bude rodinná atmosféra. Myslím, že zařízení takového typu v České republice citelně chybějí, přitom ze svých častých pobytů v zahraničí vím, že tyto příjemné hotely jsou mimořádně oblíbené,“ říká ředitelka hotelu Martina Gottschling.

#####Spolupráce s italským ateliérem

Interiéry hotelu vznikly ve spolupráci se špičkovým italským designérským ateliérem Ferrari Pagani Tresoldi Architetti. V hotelu je 24 nadstandardních dvoulůžkových pokojů a 4 luxusní apartmá. Každý pokoj je vybaven sprchovým koutem, televizí se satelitním příjmem, minibarem a trezorem, 2 apartmá disponují rovněž vířivkou. Samozřejmostí je připojení k internetu prostřednictvím WiFi. Pro hotelové hosty i návštěvníky zvenku je určeno hotelové wellness centrum. K dispozici je zde 12metrový bazén s protiproudem a masážní lavicí, vířivka až pro šest osob, sauna a multifunkční vana s vibračním dnem. Vybírat lze rovněž z nabídky masáží – klasických, sportovních, ale i exotických. Perličkou jsou rozmanité wellness procedury (založené například na čínských relaxačních technikách, orientálních tradicích apod.), při nichž hotel jako jedno z prvních českých zařízení využívá originální francouzskou kosmetiku Tasha.

#####Restaurace sází na regionální speciality

Součástí nového hotelu je samozřejmě i restaurace. Její koncept je výsledkem pečlivého zvažování různých variant s cílem nabídnout hostům vysokou kvalitu za přijatelné ceny a ještě něco navíc. „Kromě klasické mezinárodní kuchyně budou proto součástí menu i regionální speciality, obměňované podle sezonnosti použitých surovin, které chceme významnou měrou získávat z místních zdrojů. Zkrátka – kdykoli k nám přijedete, ochutnáte něco nového,“ říká Martina Gottschling. Posedět je možné kromě restaurace také v hotelovém baru. Hotel v Grund Resortu nabídne i zázemí pro firemní akce. Součástí hotelu jsou totiž klimatizované konferenční sály se špičkovým technickým vybavením, denním světlem a kapacitou asi 60 osob. Hotel je tak ideálním místem pro firemní akce, školení, semináře, mítinky, teambuildingy či oslavy. Pro soukromé porady a jednání je pak určen VIP Room.

#####Spojení golfu a lyžování

Jelikož je hotel součástí multifunkčního Resortu a zároveň Krkonošského národního parku, mohou hosté využít mnoha aktivit, a to během celého roku. Lákadlem je nejenom 18jamkové golfové hřiště s nejkrásnějším výhledem, ale v zimě rovněž lyžařský areál v těsném sousedství hotelu, který disponuje třemi sjezdovkami. S Resortem sousedí také oblíbená stezka pro běžkaře. Pro nejnáročnější lyžaře je to jen šest kilometrů do Janských Lázní, respektive do jednoho z nejkvalitnějších lyžařských areálů v České republice – Ski areálu Černá hora-Janské Lázně.

Turisty jistě zaujme také rodinou Grundových vybudovaný a znalci oceňovaný turistický okruh po skalách z červeného slepence. „Ať se hosté budou vracet z golfu, lyžování, výletu na kole nebo pěšky, chtěli jsme, aby je hotel již z dálky vítal. V Resortu se můžou těšit na klid a nepřekonatelný výhled na křivky Krkonoš,“ uzavírá Martina Gottschling. Celkové náklady na výstavbu hotelu se vyšplhaly na 115 milionů korun, polovinu získala rodina formou dotace z evropských fondů, druhou polovinu pokryly bankovní úvěry.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video