Sedmička hledá nejlepší koupaliště | E15.cz

Sedmička hledá nejlepší koupaliště

Kam se Kladenští letos v létě chodili nejraději koupat? Podle počtu lidí na letní koupaliště u Sletiště.

Z ohlasů návštěvníků koupališť, které týdeník Sedmička v létě testoval, byly nejlépe hodnocené Středokluky hned po Letním koupališti u Sletiště. Motivem pro návštěvu koupaliště ve Středoklukách pro ně nebyla ani tak teplota vody jako to, že je v areálu restaurace s dobrou kuchyní a nabídkou levných nápojů.
Proto také zřejmě u Kladenských z přírodních koupališť zvítězila hřebečská nádrž nad slánskými bazény. Hřebečská hospůdka Na Čamrdě sice není hned u pláže, ale okouzlí návštěvníky bramboráčky a vychlazeným pivem. Tato kombinace údajně lidem chyběla na Bažantnici.

Jak dlouho k vodě?

Pokud jde o termín, kdy provozovatelé koupaliště uzavřou, záleží na počasí. „Necháme otevřeno, dokud bude pálit slunce,“ uvedl šéf koupaliště ve Středoklukách Jiří Bušek. V hasičské nádrži Hrdlív se děti chtějí koupat až do prvních podzimních mrazů.
Kladenští se ale jezdili koupat i za hranice regionu, například do kempu v Chrustenicích. Z uměle vybudovaných koupališť pak dávali přednost slánskému před pražskými bazény. Někteří pak aspoň jednou za rok vyrazí s dětmi do Aquapalacu v Čestlicích.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!