Seniorské parky nabízejí dostupné bydlení pro seniory | E15.cz

Seniorské parky nabízejí dostupné bydlení pro seniory

Akciová společnost Senior Park, která buduje a provozuje v České republice síť bytových komplexů pro seniory, připravila nový projekt cenově dostupného bydlení pro seniory.

V porovnání se západní Evropou vykazuje model ústavní péče o seniory v České republice doposud velké nedostatky. Ačkoli domovy důchodců pokrývají poměrně vyváženě celé území České republiky, jejich kapacita je dlouhodobě vyčerpána a na volné místo se čeká i mnoho let. Zatímco v západní Evropě funguje již dlouhou dobu úspěšně model seniorského bydlení v seniorských rezidencích a domech, u nás je tento typ bydlení stále ještě výjimkou. „K budování prvního seniorského parku mě přivedly vlastní zkušenosti. Snažíme se zde v maximální míře navodit rodinnou atmosféru,“ říká spolumajitel společnosti Senior Park a.s. Jaroslav Plesník.

#####Další parky budou brzy na Ostravsku

Seniorské rezidence nabízejí široké spektrum služeb od těch spojených s bydlením přes nabídku aktivit pro seniory s péčí o tělo a podobně až po kulturní, sportovní i společenské vyžití. „Máme zatím tři areály, konkrétně v Luštěnicích, Sokolči a Hrádku nad Nisou. Příští rok chceme otevřít dva na Ostravsku. Výstavbu financujeme prostřednictvím leasingu nemovitostí,“ pokračuje Jaroslav Plesník. Podle jeho slov může být výstavba podobných parků ideální možností pro investory. Výstavba jednoho stojí kolem 25 milionů korun a návratnost je tak zhruba desetiletá. „Myslím si, že podobný park pro seniory by měl být na každých 100 tisíc obyvatel. Momentálně plánuji několik parků kolem Prahy u každé dálnice či rychlostní komunikace,“ dodal duchovní otec projektu Senior Park.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!