Sex v divadle? Omyl, hra je o vztazích | E15.cz

Sex v divadle? Omyl, hra je o vztazích

Českou premiérou Bavíme se o sexu? pokračuje novinková jízda Středočeského divadla Kladno v letošní sezoně. Premiéra bude 23. ledna.

Minimálně pět dílů amerického seriálu Sex ve městě a k tomu alespoň dva kousky anglické satiry Jistě, pane ministře. Zhlédnout povinně televizní hity dostala pětice herců kladenského divadla „za domácí úkol“ hned při první čtené zkoušce nové inscenace Bavíme se o sexu?
„Humor tragikomedie irského dramatika Christiana O´Reillyho je totiž těmto seriálům značně podobný,“ vysvětlila dramaturgyně hlavní kladenské scény Ilona Smejkalová.

Provokativní název

Právě ona novinku současného dramatika objevila v nabídce divadelní agentury Aura-Pont a prosadila do dramaturgického plánu letošní sezony. „Název titulu je trochu provokativní, ale diváci se rozhodně nemusí bát přijít. Více než sex se ve hře řeší vztahy pěti lidí mezi třiceti až čtyřiceti lety,“ doplnila Smejkalová.
Zároveň připouští, že po úvodní premiéře „Kladeňáka“ a komedii Čtyři vraždy stačí, drahoušku to bude mít lednová novinka těžší. Jenže divadlo má v rukou trumf, který diváky určitě přiláká. Režisérem představení je totiž Petr Svojtka, zatím nejoblíbenější umělecký šéf místního souboru i diváků v posledním desetiletí. Do Kladna se vrací po dvouleté pauze, kdy zamířil šéfovat do Městských divadel pražských.
Moderní tragikomedie Bavíme se o sexu? měla zatím premiéru jen v Irsku. Na to, jak se povede naplnit představy autora kladenským hercům Veronice Pavlasové, Lukáši Homolovi, Marcelu Rošetzkému, Lence Zbrankové a Daně Markové, se O´Reilly přijede přesvědčit.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!