SFRB chce získat přehled o stavu bytového fondu | E15.cz

SFRB chce získat přehled o stavu bytového fondu

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) odstartoval unikátní průzkum, který má za cíl získat přehled o potřebách oprav bytového fondu ČR, a to jak v panelových, tak nepanelových bytových domech.

Státní fond rozvoje bydlení (SFRB) odstartoval unikátní průzkum, který má za cíl získat přehled o potřebách oprav bytového fondu ČR, a to jak v panelových, tak nepanelových bytových domech. Anketa v takovém rozsahu a s takovým zaměřením zatím neměla na českém trhu obdobu. Průzkum zahrnuje obecní, družstevní i soukromé byty. Panel SCAN 2009 pomáhá popsat bytový fond z pohledu revitalizací již částečně provedených, ale i teprve zamýšlených. Zapojit by se měl každý, kdo může napomoci plánování dotací a investic pro další období. SFRB předpokládá, že se takto dozví o potřebách jednotlivých regionů a měst ČR a bude s nimi pracovat.

„Dotace plánujeme zodpovědně, a proto mapujeme míru zanedbanosti bytů a bytových domů v jednotlivých regionech,“ uvedl ředitel Státního fondu rozvoje bydlení Jan Wagner. Anketa je určena správcům, právoplatným zástupcům a majitelům bytových domů. Průzkum tedy není zaměřen na jednotlivé nájemníky nebo členy družstev. A netýká se novostaveb, kde revitalizace není nutná. Do celostátní ankety lze přispět prostřednictvím internetového dotazníku umístěného na internetové adrese www.panelscan.cz. Přenos dat je kódovaný, přístup je chráněný heslem. Anketa končí 7. září 2009. Hned poté SFRB vyhodnotí a zveřejní výsledky tohoto průzkumu.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!