Silničáři už znají své Krále Šumavy | E15.cz

Silničáři už znají své Krále Šumavy

Na trať šestnáctého Krále Šumavy silničních kol se vydalo z klatovského náměstí téměř třináct stovek cyklistů.

Jakub Svoboda z CK Kolokrám. cz-Svijany se radoval po dramatickém spurtu z vítězství na nejdelší trase letošního silničního cyklomaratonu Author Král Šumavy.

Poražený v závěrečném dramatu Nebojsa Jovanovič z AC Sparta Praha byl v cíli velmi smutný a pěkné stříbro bylo pro něj jen chabou náplastí.

„Byla to bitva dvou týmů. Vyšlo to na mě, ale je to dílo celého našeho družstva,“ připomněl při korunovaci vítěz královské trasy Jakub Svoboda, který dvě stě padesát kilometrů ujel za sedm hodin, devětadvacet minut a téměř dvaačtyřicet vteřin. Hvězdě klatovského závodu Jovanovičovi dal v cíli čtyři vteřiny. Bronz vybojoval Svobodův oddílový kolega Josef Soukup, který cílem projel se ztrátou dvou minut a patnácti vteřin. Nejrychlejším reprezentantem Pošumaví byl na královské trase Pavel Oudes z Jiko Čácha Sušice, který dojel na devětatřicátém místě. Jedenašedesáté místo patřilo nejlepšímu obyvateli Klatov, Miroslavu Sekyrovi z týmu Stavmal Klatovy, jehož výkon pořadatelé při závěrečném vyhlašování výsledků v klatovském kulturním domě také náležitě ocenili.

„Letos to byl velmi rychlý a dramatický závod. Jel jsem před aktéry nejdelší trasy a patnáctičlenná skupinka, která se asi na stém kilometru utrhla od hlavního pelotonu, si vůbec nic nedarovala. Myslím, že se závod povedl, i počasí nám přálo. Jsme spokojeni, doufám, že i účastníci cyklomaratonu a že i tentokrát je Šumava pořádně prověřila. Měl jsem sice určité obavy ze změny termínu, ale ty se nakonec nepotvrdily. Lidí přijelo dost,“ uvedl ředitel závodu František Šrait z pořádajícího Triatlon klubu Klatovy.

„Jen mne moc mrzí vážný úraz mladíka z Chomutovska, který nezvládl sjezd z Kateřiny do Nýrska, ve vysoké, asi osmdesátikilometrové rychlosti škrtl o druhého jezdce a při pádu si zlomil pánev,“ litoval Šrait, kterého ale potěšily výkony reprezentantů Pošumaví. Šestnáctý ročník závodu Author Král Šumavy do Klatov přilákal 1 237 cyklistů, pro něž organizátoři připravili čtyři náročné trasy, sto, sto padesát, dvě stě a dvě stě padesát kilometrů dlouhé. Okolo nich se při populárním maratonu motaly na tři stovky pořadatelů.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!