SK Kladno klesl na dno | E15.cz

SK Kladno klesl na dno

Kladenský celek má po šesti odehraných zápasech v Gambrinus lize jediný bod a patří mu poslední místo v tabulce.

Situace kladenských fotbalistů v nejvyšší fotbalové soutěži zatím není záviděníhodná. Zainteresovaní lidé její příčiny dovedou pojmenovat. Zároveň však dobře vědí, že řešení je pro Kladno v současné době velice složité. Závisí především na penězích. Za ně se dají přivést do Kladna hráči, kteří by pomohli. Aspoň jeden, který dokáže proměňovat šance a střílet góly.

Góly ano, ale vlastní

Kladno nehraje tak špatně, jak by se při pohledu na ligovou tabulku mohlo zdát. Jenomže ve fotbale se počítají góly, a v tom je ta potíž. Letitým problémem Kladna je koncovka a proměňování šancí. Mužstvo provází od postupu do ligy a nezměnilo se to ani na startu letošní sezony. „Ani nemohlo, protože v kádru prostě střelce nemáme. Některé věci se natrénovat nedají, i když na nich pracujeme stále. Střelcem se musí fotbalista narodit,“ říká trenér Martin Hřídel.
Jeho svěřenci doplatili na špatnou koncovku především v posledních dvou zápasech, kdy proti favorizovaným soupeřům sahali po bodech. Místo gólů do jablonecké a plzeňské sítě si ale dali pokaždé „vlastence“. Média jejich vystoupení nazývala po plzeňské prohře 1:2 kladenskou fotbalovou sebevraždou.

Útočníci s nulou

Horší začátek sezony si Kladno asi těžko mohlo představit, i tak ale není panika na místě. Nepříjemnou ztrátou se zdá být zatím jen domácí prohra s Příbramí. Aspoň ve srovnání s minulou sezonou. V ní totiž s ostatními týmy, proti nimž teď nebodovali, Kladenští body také nesbírali.
„To je ale slabá náplast. Je to ubíjející, když v Plzni jdeme dvakrát sami na branku, nedáme gól a pak prohrajeme vlastním gólem,“ kroutil hlavou zklamaný kapitán týmu Ondřej Szabo. Jeden ze dvou střelců Kladna v letošní sezoně. Tím druhým je obránce Pavel Bartoš, který se trefil dvakrát. Útočníci ještě gól nedali. Pokud se to nezmění, Kladno se těžko zvedne.
Ofenzivní schopnosti prověřil druholigový Most ve středečním pohárovém utkání. Přípravný zápas v reprezentační přestávce Kladno neplánuje. Někteří ligoví hráči nastoupí dnes v Děčíně za divizní rezervu, jinak budou tvrdě trénovat. A také se podepisovat fanouškůmi na dnešní autogramiádě při dnech města na Sletišti nebo při fotbalovém odpoledni v Oáze.
Příští týden se pokusí v dalším ligovém kole poprvé v sezoně vyhrát. Soupeř je však zdatný, dobře hrající Brno.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!