Skanska chce v Praze-Kbelích postavit tisícovku nových bytů | E15.cz

Skanska chce v Praze-Kbelích postavit tisícovku nových bytů

Developerská divize stavební společnosti Skanska chce v Praze u Kbel postavit asi 1000 nových bytů. Začátek stavby s názvem Obytný soubor Nová Toužimská firma odhaduje na rok 2015. Vyplývá to z dokumentace, kterou Skanska předložila pro posuzování vlivů stavby na životní prostředí.

Nové byty mají být rozdělené do osmi domů, projekt počítá i s prostorem pro občanskou vybavenost a například také školku. Výstavbu chce developer rozdělit do osmi etap, dokončení záměru odhaduje na rok 2025. Skanska výstavbu na sousedním pozemku v Kbelích plánovala už od roku 2009. Původní záměr byl ale menší, počítal jen s výstavbou 561 bytů.

Skanska patří mezi největší stavitele nových bytů na pražském trhu. Hlavními konkurenty jsou společnosti Ekospol, Finep a Central Group. Právě poslední jmenovaná firma nedávno oznámila, že v příštích pěti letech plánuje v Praze a jejím okolí stavbu zhruba 5600 nových bytů a 500 rodinných domů.

Z posledních dat Českého statistického úřadu vyplývá, že počet zahájených bytů se v červenci snížil meziročně o 17 procent, v bytových domech dokonce o 49 procent. Řada nových bytů stojí, ale dlouho nemůže najít kupce. Podle Ekospolu v pololetí počet těchto „ležáků“ činil 2034 jednotek, Trigema počet dlouhodobě neprodaných bytů uvádí mezi 2600 a 2700.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!