Skanska získala titul Stavba roku 2010 Olomouckého kraje | E15.cz

Skanska získala titul Stavba roku 2010 Olomouckého kraje

Titulem Stavba roku 2010 Olomouckého kraje v kategorii Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské se může od minulého týdne pyšnit rekonstrukce přednádražního prostoru v Olomouci. Stavba, kterou pro Statuární město Olomouc realizovala společnost Skanska, významně usnadnila dopravu v této lokalitě a zvýšila bezpečnost a komfort pro odbavování cestujících. Autorem projektu je Stavoprojekt Olomouc.

„Ocenění, které jsme jako město dostali, dokládá, že výběr varianty byl ten nejlepší jak z hlediska výsledku, tak také vynaložených nákladů. Vítězství svědčí také o tom, že Olomouc najímá kvalitní projektanty a vybírá zkušené dodavatele,“ podotkl náměstek primátora Martin major, který za město cenu přebíral.

Celkem se přihlásilo a podmínky soutěže splnilo 48 staveb. Do soutěže přihlásily stavební firmy, architektonické kanceláře či obce osmačtyřicet staveb, které mezi sebou bojovaly o vítězství v pěti kategoriích: Stavby určené k bydlení, Stavby občanské vybavenosti a úpravy veřejných prostor. Stavby dopravní, inženýrské a vodohospodářské, Stavby technologické a pro průmysl, Rekonstrukce a obnova.

Nejvyšším krajským oceněním se v letošním roce mohou kromě Rekonstrukce přednádražního Prostoru v Olomouci pochlubit novostavby EG Centrum Olomouc – Horní Lán, Centrum sportu a zdraví Olomouc, novostavba provozního areálu T.S.BOHEMIA a.s. a rekonstrukce Zámeckého náměstí – oživení zámeckého areálu Velká Bystřice. Vyhlášení vítězů 4. ročníku soutěže se uskutečnilo tradičně v rámci stavebního a technického veletrhu Stavotech.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!