Školy se přetahují o prvňáky | E15.cz

Školy se přetahují o prvňáky

Lucie Zikmundová

Předškoláci míří k zápisu. Týdeník Sedmička přináší přehled, co zajímavého školy nabízejí.

Do některé z deseti boleslavských základních škol zamíří v pátek 5. a v sobotu 6. února rodiče se svými předškoláky. Ti se půjdou nechat vyzkoušet, zda už jsou na školu připraveni. Aby se děti nelekly ještě předtím, než dají na záda aktovky, volí základní školy netradiční způsoby zápisu. Například Základní škola v Dukelské ulici v Mladé Boleslavi, takzvaná 5. ZŠ, připravuje pro děti Cestu pohádkou. „Děti plní na několika stanovištích úkoly tak, aby to pro ně nebylo stresující, ale příjemné“ uvedla ředitelka Marcela Pavlíková.

Unikátní angličtina

Rodiče si mohou vybrat jakoukoli školu, proto zařízení nabízejí co nejzajímavější výuku, aby nalákala rodiče. Ve škole v Dukelské ulici začne od nového školního roku jedinečný projekt, kterého se účastní jen třináct středočeských škol. Budou tam učit angličtinu od první třídy, využijí způsob podle britské lingvistky a pedagožky Heleny Doronové. „Tato metoda zjednodušeně řečeno simuluje případy, kdy rodiče mluví dvěma jazyky,“ říká Pavlíková. Na výuku získala škola peníze z evropských fondů.

Dětí snad přibude

Do základních škol, které zřizuje město, nastoupilo loni v září čtyři sta osmnáct prvňáčků. Školy navštěvuje téměř tři tisíce osm set dětí. Letos mohou školy přijmout i ty, kterým bude šest let později. Musí mít doporučení pediatra a psychologa.

Autor: Lucie Zikmundová
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!