Skórující Bicek dostal smlouvu | E15.cz

Skórující Bicek dostal smlouvu

Přestože se Vagnerplastu v extralize nedaří tak, jak by si fanoušci přáli, tým se může pochlubit řadou hokejových osobností. Jako poslední ji rozšířil Jiří Bicek.

Extraliga má až do 22. prosince reprezentační přestávku. Od té poslední, listopadové, odehráli kladenští hráči jedenáct zápasů, v nichž vybojovali čtrnáct bodů.

V tabulce se sice z předposledního místa na lepší příčky neposunuli.
Velký podíl na tom má slovenský reprezentant s českým jménem Jiří Bicek. V listopadu oblékl dres

Vagnerplastu poprvé a od té doby nastřílel soupeřům čtyři góly a na dva další přihrál. Nikdo jiný z Vagnerplastu lepší bilanci za posledních šest týdnů nemá.

„Hrál jsem o smlouvu. Těch zápasů jen na zkoušku už bylo od léta dost. Jsem rád, že jsem majitele klubu, Jaromíra Jágra staršího, nakonec přesvědčil. Dohodli jsme se do konce této sezony,“ říká první hokejista se slovenským pasem, jehož jméno vyryli v roce 2003 ve Spojených státech amerických do slavného Stanley Cupu. Bicek tehdy hrál za New Jersey Devils.

Kladenský tým tak má ve svých řadách mistry světa, mistry extraligy i zahraničních extralig a nyní také držitele Stanley Cupu.
Z kladenských hokejistů tuto trofej vybojovali Jaromír Jágr a František Kaberle.

Jiří Bicek měl od letošního léta hrát v Popradu ruskou KHL. Z projektu však na poslední chvíli sešlo a slovenský reprezentant byl bez angažmá.

„Sháněl jsem si po Evropě práci a z Kladna přišla začátkem listopadu jasná nabídka. Nejdřív jsem musel něco předvést a čekat, jak se vedení klubu zalíbím. To znělo férově,“ vzpomíná Bicek na premiéru v extralize.

Klub od něj hned čekal góly. Ten první ale Bicek vstřelil až 21. listopadu na domácím ledě pražské Slavii. Do té doby z něj byl Jaromír Jágr starší spíše na rozpacích. „Nebyl důvod se smlouvou spěchat,“ řekl majitel klubu.

Trenér Petr Tatíček, který při nástupu Bicka vystřídal na trenérské židli Otakara Vejvodu, prý hned věděl, že nový hráč mužstvu pomůže.
„Jsem rád, že už má smlouvu. V současné situaci je pro nás velmi cenný,“ říká kouč Vagnerplastu.

Bicek je s kladenským angažmá spokojený. „Nemusí to tak zvenku vypadat, ale ze strany klubu mám všechno, co ke své spokojenosti potřebuji. Je tu vynikající parta, jen kdyby se nám dařilo sbírat body i venku. Ale co není, může být už po téhle přestávce,“ říká Bicek.

Po pauze čekají Kladno do konce roku čtyři zápasy. Ve středu 22. prosince začíná zápasem v Karlových Varech, čtyři dny poté hraje doma s Vítkovicemi, 28. prosince jede do Liberce a den před Silvestrem přivítá Plzeň.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!