Skupina Goodman expanduje do Skandinávie | E15.cz

Skupina Goodman expanduje do Skandinávie

Skupina Goodman oznámila, že v rámci svých plánů expandovat do Skandinávie uzavřela smlouvu o spolupráci se společností Svensk Fastighetsfond AB (SFF) se sídlem ve Stockholmu. Tato společnost se zaměřuje na investice do nemovitostí a na správu majetku. Skupina ve Švédsku zřídí stálou platformu a na hlavních logistických trzích v regionu bude aktivně vyhledávat příležitosti pro další rozvoj.

Skupina Goodman je jedničkou mezi developery logistických prostor v Evropě a jednou z předních světových skupin zaměřujících se na vlastnictví, stavbu a správu logistických a obchodních prostor. Skupina navíc nabízí celou řadu kótovaných i nekótovaných investičních fondů. „Skupina Goodman v současnosti působí již v jedenácti evropských státech. Náš vstup na skandinávský trh je logickým krokem pro rozšíření poskytovaných služeb zákazníkům a investorům v Evropě. Je nám potěšením, že se naším partnerem stala právě společnost SFF. Nepochybuji o tom, že spojení jejích znalostí místních poměrů a našich zkušeností z celého světa bude úspěšné,“ řekl generální ředitel Goodman pro kontinentální Evropu Danny Peeters.

„Celá skupina i její evropská divize si po finanční stránce vedou velmi dobře. Těšíme se, že budeme vycházet vstříc poptávce našich současných i nových zákazníků po nových logistických prostorách ve Skandinávii,“ uvedl Peeters.

Skupina Goodman bude svou činnost ve Skandinávii řídit ze Stockholmu a v brzké době vybere country manažera pro tuto oblast. V současnosti řídí region Roger P. Peters, regionální ředitel pro severní a východní Evropu. Ten je přesvědčen, že developerské zkušenosti, které skupina Goodman ve Švédsku získá, pomohou rozvoji příležitostí jak pro stávající zákazníky, mezi něž patří například společnosti Oriflame, Starco, a DSV, tak pro potenciální klienty.

Nedávné aktivity společnosti

V srpnu oznámila skupina Goodman své hospodářské výsledky za hospodářský rok končící 30. červnem 2012. Společnost dosáhla provozního zisku 374 milionů EUR, což znamenalo 21% narůst oproti účetnímu roku 2011. Na celém světě společnost aktuálně spravuje přibližně 14 milionů čtverečních metrů obchodních prostor.

„Vybudovali jsme si silné konkurenceschopné postavení, díky němuž máme v následujícím roce velký prostor pro zkoumání nových příležitostí, mezi něž patří například rozšíření našeho působení do Skandinávie,“ doplnil Danny Peeters.
V březnovém vydání časopisu PropertyEU byla skupina Goodman vyhlášena evropskou průmyslovou developerskou jedničkou. Žebříček je sestavován na základě velikosti plochy dokončených průmyslových projektů mezi lety 2009 a 2011.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!