Slávisté hrozí: chceme výhru | E15.cz

Slávisté hrozí: chceme výhru

Štěpán Tomš

Boleslavští fotbalisté zakončí podzim na domácím hřišti. Přijede Slavia Praha.

Závěr sezony může být ze strany Mladé Boleslavi povedený. V minulém kole Středočeši vyhráli v Českých Budějovicích, což se před nimi povedlo jen Plzni. Nyní je čekají rozpačití Pražané.

Rozhodl Kulič

Na jihu Čech nasměroval svůj tým ke třem bodům Lukáš Opiela. Ofenzivní výkon Boleslavi podtrhl dvěma góly Marek Kulič.
„V koncovce jsem se zklidnil, to se také ukázalo,“ radoval se kapitán Kulič. Jeho branky přispěly k výhře 3:1 a spokojenosti trenéra Karla Stannera.
Díky vydařené dohrávce poskočila Mladá Boleslav v tabulce na páté místo a zvládne-li i poslední zápas, může přezimovat ještě výš.
Z posledního soupeře, Slavie, se v krátké době stal příklad fotbalového nezdaru. Od začátku letošní sezony Pražané balancují nad dnem tabulky, od sestupové pozice je aktuálně dělí jen jeden bod.
Aby toho nebylo málo, vedle herních problémů se přidaly i starosti s finanční vitalitou pražského klubu. „Že se Slavii nedaří, je jedna věc. Vyhlašují však, že do Mladé Boleslavi přijedou vyhrát. My uděláme vše proto, aby tomu bylo naopak,“ reagoval na hecování pražského týmu trenér Stanner, jenž bude mít starosti se sestavou.
Vinou žlutých karet nebudou moci nastoupit Petr Johana a Tomáš Fabián. Navíc si minulý týden poranil lýtko krajní obránce Václav Kalina (na snímku) a proti Slavii si rovněž nekopne. To jsou hned tři výpadky v obraně.

Rozpolcená obrana

„Je to problém. Na druhou stranu hráči, kteří nastoupí, by je měli být schopní stoprocentně nahradit,“ říká Karel Stanner. V útoku zase chybí zraněný Jan Chramosta, ale velezkušený Kulič s dravým Jakubem Řezníčkem zatím na soupeře platí. Vždyť v posledních čtyřech zápasech nasázeli Středočeši do sítě soupeřů deset branek, z toho hned čtyři vedoucí Plzni. O to samé se pokusí i proti Slavii Praha. Výkop televizního utkání bude v sobotu 20. listopadu dvacet minut po šesté hodině večerní.

Autor: Štěpán Tomš
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!