Slončíka musíme nahradit bojovností | E15.cz

Slončíka musíme nahradit bojovností

Jiří Podhájecký Karviná

Trenér Kalvoda lituje neproměněných šancí a je zklamaný z výkonů Marcina Pontuse.

Jeho tým sice nehraje zatím tak dobře jako na podzim, kdy válcoval jednoho soupeře za druhým, ale i tak je trenér karvinských fotbalistů Leoš Kalvoda s průběhem sezony docela spokojený.

Minulý týden jste celkem suverénně postoupili v domácím poháru přes HFK Olomouc, takže spokojenost?
Máte pravdu výsledek 4:1 je suverénní, ale hra tomu neodpovídala. My jsme vedli rychle 2:0, hru jsme kontrolovali do pětadvacáté minuty, ale potom jsme přestali hrát a zaslouženě jsme inkasovali. Domácí pak hru zcela vyrovnali, až do našeho třetího gólu. Od té doby jsme utkání kontrolovali.

Je pro vás důležitý domácí pohár nebo soutěž, kterou hrajete?
Jednoznačně druhá liga. Později nastoupíme proti ligovým mužstvům, které mají ambice se dostat do evropské ligy, jako teď například Brno, proti kterému budeme hrát další kolo. Já bych samozřejmě hrál obě soutěže, ale prostě to nejde a musíme respektovat sílu soupeře.

A co liga? Tam to také není taková jízda jak hodně lidí očekávalo po těch výborných výsledcích na podzim?
Není to tak přesvědčivé, ale v tabulce na tom nejsme špatně. A mohli jsme na tom být ještě lépe, kdybychom proměnili šance, které jsme měli v úvodním kole proti Čáslavi. Jediné utkání, které nám nevyšlo, bylo doma s Hradcem, to přiznávám, ale ve Zlíně jsme měli uhrát minimálně bod. A samozřejmě, ještě nám chybí Radek Slončík, který je velkým oslabením pro tým.

Takže netrpělivě vyhlížíte návrat Slončíka?
Radek je bezesporu velká autorita. Všichni hráči ho respektují a co si budeme povídat, když Slončík něco řekne rozhodčímu, tak to ten sudí vezme jinak, než kdyby mu to měl říct nějaký mladík. Ale myslím si, že kluci se snaží ho nahradit. Jen je škoda, že neproměňujeme šance. Na druhou stranu si musí zvykat, že Slončík nebude hrát do padesáti let. Radek je fotbalový, ohromně mu to myslí a ostatní to musí nahradit bojovností, když to jinak nejde.

Jak byste ohodnotil výkony nových hráčů?
Tak Marcin Pontus hrál v přípravě dobře, ale teď mě docela zklamal, což jsem mu i řekl, jak se prezentoval právě v poháru proti HFK. No a Kafka, to je zkušený golman, který i do kabiny přinesl svěží vítr.

Autor: Jiří Podhájecký Karviná
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!