Smělé novoveselské plány: do pěti let v extralize | E15.cz

Smělé novoveselské plány: do pěti let v extralize

Tradiční házenkářský klub v posledních letech sbírá velké úspěchy. V jubilejním roce se zviditelnil i reprezentačním turnajem.

Už teď jsou na čtyřicetiletém maximu. Přesto nemají dost. Házenkáři z Nového Veselí v roce, kdy slaví kulaté výročí od doby, co oddíl rozjížděl otec zakladatel Josef Smékal, překonávají historické milníky. A pokukují po dalších.

„Díky práci v posledních letech se teď dostavují výsledky. V dorostu máme dost kvalitních hráčů, mladší i starší žáci jsou suverénně první. Když nepolevíme – a podmínky máme dobré – měl by přijít úspěch i v mužích,“ tvrdí trenér mládeže Pavel Hladík.

„Chlapi bojují v první lize a oba dorosty v extralize. Náš sen je, abychom hráli extraligu i v mužích, myslím, že jsme schopní to dokázat do pěti šesti let,“ přemítá Hladík.

Vedení klubu před lety přišlo s filozofií „To nejlepší pro mládež“. Brzy by se měl počet mládežníků díky dalšímu náboru přehoupnout přes stovku. Už teď se mohou Novoveselští na házenkářské mapě rovnat i díky zřízení krajského centra talentované mládeže tradičně silným klubům, jako je Karviná či Zubří.

„Mladší dorost zrovna teď o víkendu poprvé porazil Karvinou. Dřív se jí kluci báli, měli respekt a předem prohrávali 0:5. Teď se na ni naopak těší, dokážou se vyburcovat, to je ta změna,“ vyzdvihuje Hladík změnu myšlení.

Jubilejní sezona běží ve velkém stylu stejně jako spolupráce se slavnou Duklou. „Velkou měrou k oslavám pomohlo to, že jsme dostali pořadatelství kvalifikace na mistrovství Evropy juniorů,“ vrací se k dubnovému svátku mluvčí Sokola Nové Veselí Miroslav Chlubna.

A pro příznivce házené má další velkou novinu. „Už máme přiklepnutou kvalifikaci mistrovství světa juniorů, která se bude hrát od 7. do 9. ledna 2011,“ dodává Chlubna.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!