Smrt u Kauflandu: policie obvinila mladíka z Březolup | E15.cz

Smrt u Kauflandu: policie obvinila mladíka z Březolup

Share on Facebook Messenger
/EXKLUZIVNĚ/ Po dvou měsících skončilo vyšetřování smrtelné nehody na parkovišti u obchodního domu Kaufland v Uherském Hradišti. Policisté obvinili jedenadvacetiletého muže z Březolup, že terénním autem najel do dvacetiletého Petra Halušky. Viníkem je podle informací Sedmičky syn březolupského podnikatele Jakub Juřena.

Obvinění Sedmičce potvrdil dozorující státní zástupce Roman Kafka. „Obviněný musel jako řidič vědět, že úmyslným najetím způsobí stojícímu muži těžké zranění. Poškozený neměl možnost se střetu vyhnout,“ vysvětlil Kafka.

Dvacetiletý Haluška tři hodiny po srážce zemřel v místní nemocnici.

Juřena, kterému za těžké ublížení na zdraví hrozí až šestnáct let vězení, přijel podle dostupných informací na konci července na parkoviště k obchodnímu domu Kaufland. Uviděl tři mladíky, kteří se mezi sebou hádali. Přišel k nim, aby je uklidnil. Mladíci jej poslali pryč. „Pak ale sedl do auta a rozjel se přímo na ně. Peťův kamarád ještě stačil uskočit,“ řekla v rozhovoru pro Sedmičku Haluškova matka Eva Valová.

Až dosud policisté vyslýchali svědky tragické události a čekali na posudky z oboru dopravy a soudního lékařství. Obviněnému muži policie zakázala řídit. Tragédii na parkovišti stále připomínají svíčky, desítky fotografií a dřevěný kříž s vyrytým jménem.

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.