Soud odmítl insolvenční návrh na stavební společnost PSJ | E15.cz

Soud odmítl insolvenční návrh na stavební společnost PSJ

Krajský soud v Brně odmítl insolvenční návrh na stavební společnost PSJ, který podala plzeňská firma Metalšpric-Servis. Tato firma se domáhala prohlášení o úpadku PSJ s odůvodněním, že jí dluží kolem 1,4 milionu korun. PSJ prohlašuje od začátku řízení návrh za neoprávněný. Za případné vzniklé škody bude vymáhat náhradu, sdělil mluvčí stavební společnosti Miroslav Fuks.

Insolvenční řízení bylo zahájeno v polovině prosince. V usnesení soud mimo jiné uvádí, že tvrzení v insolvenčním návrhu nebyla dostatečně doložena. „Jsme rádi, že Krajský obchodní soud v Brně vynesl očekávaný verdikt v tak krátké lhůtě,“ uvedl Fuks. Dodal, že proti akci firmy Metalšpric-Servis, kterou PSJ považuje za účelovou a „šikanózní“

Firma Metalšpric-Servis v návrhu tvrdila, že jí PSJ dluží od roku 2008 zhruba 1,4 milionu korun za práce na stavbě BB Centra. Uvedla také, že má PSJ větší počet věřitelů. PSJ působí na trhu od roku 1990 a patří mezi největší stavební společnosti v Česku. Celá stavební skupina PSJ v letošním roce očekává zvýšení konsolidovaných výnosů na 5,8 miliardy korun z loňských 3,94 miliardy. Zisk před zdaněním bude činit 130 milionů korun. Firma Metalšpric-Servis, s.r.o., se podle údajů v obchodním rejstříku kromě provádění staveb zabývá například i velkoobchodem a povrchovými úpravami a svařováním kovů a dalších materiálů.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!