Soud zastavil insolvenční řízení s firmou Imos Brno | E15.cz

Soud zastavil insolvenční řízení s firmou Imos Brno

Pouze několik dní trvalo insolvenční řízení se stavební firmou Imos Brno. Návrh na jeho zahájení podala minulý týden brněnská společnost KOCIÁNKA Reality. Krajský soud v Brně jej ale zamítl. Podle soudu v návrhu nejsou dostatečně uvedeny skutečnosti, které osvědčují úpadek údajného dlužníka.

Insolvenční návrh měl podle soudu hned několik vad. Soud v usnesení uvedl, že navrhovatel sice označil dalšího věřitele dlužníka, jeho tvrzení je však poněkud nesrozumitelné. Rovněž z něj prý není patrno, zda je uvedená pohledávka dalšího věřitele splatná po dobu delší 30 dnů. V návrhu podle soudu nebyly dostatečně uvedeny ani skutečnosti, ze kterých vyplývá oprávnění firmy podat insolvenční návrh. Firma navíc nepřipojila ani přihlášku své pohledávky ani smlouvu o jejím postoupení. Usnesení soudu zatím není pravomocné. Kociánka reality se proti němu může odvolat k Vrchnímu soudu v Olomouci.

Firma v insolvenčním návrhu uvedla, že jí Imos Brno údajně dluží 3,75 milionu korun. Dluh údajně vznikl na základě nezaplaceného nájemného. Pohledávku firma měla získat v srpnu loňského roku na základě smlouvy se společností MARK and CELSIUS. Původní věřitel údajně pohledávku zažaloval u městského soudu v Brně. Imos Brno již dříve uvedl, že pohledávky jsou sporné a jsou předmětem soudních řízení. Podaný insolvenční návrh označil Imos za šikanózní.

Imos Brno patří k největším stavebním firmám na jižní Moravě. V roce 2009 vykázala rekordní zisk 502 milionů korun po zdanění. Společnosti naopak v roce 2009 meziročně klesl obrat na 5,81 miliardy z 7,07 miliardy. Firma podniká především v pozemních, vodohospodářských a dopravních stavbách. Od roku 2004 postupně snižuje počet zaměstnanců, z původních 907 zaměstnanců jich v roce 2009 ve firmě pracovalo 764. Mezi nejvýznamnější stavby firmy v roce 2009 patří například Justiční areál v Brně.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!