Soutěž „Nejlepší z realit“ má vítěze | E15.cz

Soutěž „Nejlepší z realit“ má vítěze

Třetí etapa komplexu Avenir Business Park v Praze 5, mostecké obchodní centrum Central či hotel Karlov v Benešově. To jsou jen některé z projektů, které zabodovaly v jubilejním 10. ročníku soutěže „Nejlepší z realit – Best of Realty“, která se v tuzemsku považuje za nejprestižnější ve svém oboru.

Onominaci na ocenění titulem „Nejlepší z realit 2008“ se mohly ucházet stavby dokončené v České republice po 1. lednu 2007 v kategoriích nová administrativní centra, rezidenční projekty, obchodní centra a hotely.

Vedle toho získal zvláštní cenu poroty projekt, který se za uplynulý rok jedinečným způsobem zasloužil o rozvoj českého realitního trhu.

Svou cenu „Award for Excellence“ udělila také Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN). Stejně jako vloni byla udělena Cena čtenářů mediálních partnerů. O vítězích rozhodovala osmičlenná odborná porota v čele s předsedou dozorčí rady ARTN Kamilem Kosmanem, jejímiž členy byli respektovaní odborníci z řad developerů, agentur pro výzkum trhu, architektů i realitních agentů. O ocenění letos usilovalo 37 projektů ve čtyřech základních kategoriích.

Rozhodujícími kritérii při posuzování kvality přihlášených projektů byly výběr lokality, urbanistické a architektonické řešení, kvalita realizace a zejména úspěšnost na realitním trhu. Soutěž jako každoročně probíhala pod záštitou Ministerstva pro místní rozvoj ČR a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí.

V nejsilněji zastoupené kategorii rezidenčních projektů (celkem 15 soutěžících projektů) porotci postavili nejvýše polyfunkční dům L´Ocelot v Praze 9, u něhož ocenili originální pojetí a kvalitní stavební realizaci.

Z nových administrativních center si vítězství odnáší III. etapa komplexu Avenir Business Park v Praze 5.

Porota cenu udělila za kvalitu, flexibilitu a funkčnost, kde celková koncepce vytváří příjemné pracovní prostředí a umožňuje expanze v rámci projektu, jenž se zasadil o celkové zvýšení renomé lokality Nových Butovic. Kategorii obchodních center dominovalo mostecké obchodní centrum Central jako příklad, že velké moderní nákupní centrum, pozdvihující střed města, lze vybudovat i mimo regionální metropole. V kategorii hotelů získal titul hotel Karlov v Benešově, a to za harmonické spojení historických budov s vysokými nároky hotelových hostů.

#####Ocenění získal i Kamil Kosman

Držitelem ceny „Award for Excellence“, kterou uděluje Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se stal Kamil Kosman, předseda dozorčí rady Asociace a ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny.

Zvláštní cenu poroty loni získala administrativní budova CITY Tower v Praze 4. U tohoto projektu porota ocenila odvahu, s níž developer vstoupil na dlouhodobě problematické území, vytrvalost, se kterou prosazoval svou vizi, úroveň, na níž od prvopočátku koncipoval svůj projekt, a v neposlední řadě i úspěšnou realizaci projektu. Cena čtenářů mediálních partnerů patří projektu Steinova Vila v Praze, jenž soutěžil v kategorii rezidenčních projektů. „Nejprestižnější developerská soutěž v České republice dospěla do svého jubilejního desátého ročníku, a tak jako se předchozích devět odehrávalo v prostředí neustále rostoucího trhu a obecného optimismu, letos tomu bylo jinak,“ připomněl prohlubující se finanční krizi Kamil Kosman. Podle jeho slov ale soutěž samotná reflektovala období předchozích dvou let, takže případné dopady finanční krize budou znatelné až v letech příštích. Nejpočetnější byly jako obvykle kategorie rezidenčních projektů a hotelů, a zatímco na rezidenčním trhu nového bydlení tvrdě vládne jak kvalitou, tak kvantitou Praha, u hotelů byla již druhým rokem situace přesně opačná – dvě třetiny projektů byly mimopražské. Pokračuje taktéž odklon od rekonstruovaných kanceláří k jejich novostavbám; kategorie rekonstruovaných kanceláří nebyla hodnocena.

*

#####Kompletní přehled projektů oceněných v 10. ročníku soutěže „Best of Realty“

Rezidenční projekty

1. místo Polyfunkční dům L´Ocelot, Praha 9, developer L´Ocelot 2. místo Zahrady Uhříněves, Praha 10, V Invest CZ 3. místo Bytové domy Na Vyhlídce, Praha 9, VIVUS

Nová administrativní centra

1. místo Avenir Business Park – III. etapa, Praha 5, IMMORENT ČR 2. místo CORSO II A, Praha 8, Kolonáda International – člen Real Estate Karlín Group 3. místo GEMINI, Praha 4, IMMORENT ČR

Nákupní centra

1. místo Obchodní centrum Central, Most, Crestyl/Huts II. 2. místo Nákupní galerie Fénix Vysočanská, Praha 9, Best Properties South/Czech Property Investments 3. místo Obchodní centrum Nisa, Liberec, ING Real Estate Development CR

Hotely

1. místo Hotel Karlov, Benešov, VHS HC Benešov 2. místo Kongresové a sportovně-rekreační centrum Janské Lázně (Omnia hotel), Janské Lázně, RODOP 3. místo Hotel Kašperk, Kašperské Hory, Ing. Jan Klenor

Zvláštní cena poroty

Administrativní budova CITY Tower, Praha 4 Developer: ECM Real Estate Investment

Cena Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí (ARTN)

Ing. Kamil Kosman – předseda dozorčí rady ARTN a ředitel úseku realitních obchodů České spořitelny

Cena čtenářů mediálních partnerů

Steinova Vila z kategorie Rezidenční projekty, Praha 6, developer A. K. F. Development

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!