Soutěž o nejlepší dřevěný dům roku | E15.cz

Soutěž o nejlepší dřevěný dům roku

Pod patronací Ministerstva zemědělství ČR a dalších resortů, České komory architektů a Nadace dřevo pro život byl zahájen druhý ročník architektonické soutěže Dřevěný dům.

Cílem soutěže je vybrat nejlepší návrhy dřevěných domů z hlediska architektonického, ekologického, úspor energií a dalších kritérií. Bydlení ve dřevě se stává celosvětovým trendem, protože vychází vstříc nárokům na moderní bydlení a zároveň požadavkům na úsporné využívání přírodních obnovitelných zdrojů.

„Již první ročník zaujal natolik, že svým rozsahem byl největší architektonickou soutěží za posledních patnáct let. Účastníci budou opět soutěžit ve dvou kategoriích – rodinný dům a bytový dům. Předkládané návrhy bude posuzovat porota na základě přísně stanovených kritérií,“ uvedl předseda hodnotící poroty ing. arch. Josef Smola.

Kritéria hodnocení zahrnují architektonickou a výtvarnou kvalitu návrhu, kvalitu objemového, dispozičního a funkčního řešení, technologickou a konstrukční vyspělost řešení, investiční náročnost při realizaci a energetickou koncepci. Tomu odpovídá i výše stanovených cen za vítězné návrhy, a to v obou kategoriích shodně dvě stě padesát tisíc korun. Celkem bude na ceny a odměny rozděleno milion dvě stě tisíc korun. „Nadace dřevo pro život si vytkla za cíl obnovit vztah společnosti ke dřevu. Proto jsme rádi, že první ročník této soutěže ukázal nečekanou životaschopnost a my se dnes můžeme podílet na vyhlášení druhého ročníku. Těšíme se na vítězné projekty, které budou vyhlášeny dne 24. dubna 2008 v rámci brněnského mezinárodního stavebního veletrhu IBF,“ uvedl ing. Tomáš Pařík, předseda správní rady nadace.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!