Společenské centrum slouží veřejnosti | E15.cz

Společenské centrum slouží veřejnosti

Developerská společnost PASSERINVEST GROUP dokončila v pražském areálu BB Centra budovu Společenského centra, která je prostorem pro duchovní život, v níž bude i křesťanská mateřská školka.

Náplň centra budou představovat nejrůznější kurzy a semináře, koncerty, výstavy, sociální a charitativní programy a pravidelné bohoslužby. Provozovatelem Společenského centra je České sdružení Církve adventistů sedmého dne (CASD) a přítomný duchovní Pavel Šimek v něm bude vykonávat veškeré služby od pastorační činnosti přes vedení pravidelných bohoslužeb až po církevní obřady. „V neustále rozšiřovaném areálu BB Centra přibyla již dvanáctá budova. Svým charakterem je však jiná než všechny ostatní a má sloužit pro setkání s Bohem a jeho poselstvím. Asi byste takovou stavbu těžko hledali v jakémkoliv jiném business areálu v České republice,“ řekl u příležitosti otevření Společenského centra předseda představenstva Pas erinvest Group, a. s. Radim Passer.

#####Dominuje práce se světlem

Ve východiscích architektonického návrhu dominuje práce se světlem. Důstojného výrazu budovy je docíleno geometricky čistou formou a redukovanou barevností. Nová bílá budova Společenského centra klidnou horizontální dvoupodlažní hmotou zřetelně kontrastuje se svým okolím. Funkčně je budova rozdělena do dvou hlavních částí - jednu tvoří prostorný sál pro bohoslužby, kulturní akce a přednášky, druhou pak mateřská školka s jídelnou a dva byty. Interiér společenské části je realizován ve světlých valérech sladěnými přírodními materiály. Architektonickou podobu budově dalo duo architektů Jan Aulík a Tadeáš Matoušek. Investorem objektu je občanské sdružení Maranatha a generálním dodavatel byla společnost PSJ, a. s.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!