Společnost ECM získala územní rozhodnutí | E15.cz

Společnost ECM získala územní rozhodnutí

Stavební odbor pražského magistrátu zamítl odvolání proti územnímu rozhodnutí pro stavbu luxusní rezidenční budovy CITY EPOQUE, která je součástí projektu CITY na Pankrácké pláni v Praze. Územní rozhodnutí již nabylo právní moci a není proti němu odvolání.

CITY EPOQUE je se svými 104 metry výšky výjimečný projekt, a to nejen svým vzhledem. Jedná se o budovu ve tvaru písmene V, která doplní stávající zástavbu Pankrácké pláně. CITY EPOQUE bude mít celkem 30 pater, kde nabídne široký výběr bydlení, jehož společným znakem bude luxus, prostor, světlo, výhled a v neposlední řadě i bezpečnost. V objektu vznikne 153 moderních bytových jednotek - od malých studií až po velkoprostorové mezonetové byty, jejichž cena se pohybuje v závislosti na výšce podlaží a vybavení. Architektem budovy je Radan Hubička, jeden z nejžádanějších českých architektů, který je autorem řady exkluzivních projektů, jako je například bytový dům XY v Praze Na Hřebenkách nebo vila v ulici Juárezova v Praze-Bubenči.

#####Stavební práce začnou možná ještě letos

Společnost ECM, která chce projekt realizovat, doufá, že s výstavbou začne ještě letos. Dokončit by ho chtěla v roce 2012. „Získání stavebního povolení je již otázkou pouze několika málo měsíců. Co se týče případných žalob, tak tyto nebudou mít odkladný účinek, a nezdrží tedy proces při získávání stavebního povolení,“ řekla mediální zástupkyně ECM Markéta Finnová. Společnost je podle ní přesvědčena, že plánované žaloby jsou neopodstatněné a je jen otázkou času, kdy budou zamítnuty. Stavební náklady se odhadují na 1,5 miliardy korun. Kvůli chystané výstavbě výškových budov na Pankráci vyjádřilo v roce 2007 „vážné znepokojení“ UNESCO. Krátce potom ministerstvo kultury uzavřelo správní řízení ohledně mrakodrapů a potvrdilo rozhodnutí magistrátu, který budovy povolil.

#####Metodika pro výstavbu mrakodrapů

To, kde v Praze výškové budovy vyrostou, by měla v budoucnu ovlivnit metodika pro výstavbu výškových budov v Praze, kterou připravuje magistrát. Má zamezit dohadům, kde výškové budovy stát mohou a kde ne. Pro posouzení stavby bude rozhodující pohled ze zhruba 25 míst Prahy, ohled se bude brát také na celý reliéf metropole. Na Pankráci se chystá stavět i další investor - akciová společnost Pankrác. Plánuje vybudovat administrativní centrum.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!