Společnost Konhefr chystá realizaci nízkoenergetických projektů | E15.cz

Společnost Konhefr chystá realizaci nízkoenergetických projektů

Developerská společnost Konhefr připravuje na území hlavního města a v jeho těsné blízkosti výstavbu dvou rezidenčních projektů, jejichž společným znakem je důraz na nízkou spotřebu energií. Exkluzivním prodejcem bytů v obou projektech bude Realitní společnost České spořitelny.

Nízkoenergetický projekt Krásné Počernice má již pravomocné územní rozhodnutí, rovněž nízkoenergetický rezidenční projekt Nový Sedlec dokonce stavební povolení. Projekt Krásné Počernice s několika atraktivními byty v zemi přímo navazuje na obytný soubor Horní Počernice V Lukách, jenž byl společností Konhefr úspěšně dokončen v roce 2008 a získal prestižní ocenění „Stavba roku 2008“. Stejně jako jeho předchůdce nabízí kvalitní a komfortní bydlení s důrazem na nízké provozní náklady. Proto byl developerem a architektonickým ateliérem Hlaváček & Partner koncipován jako nízkoenergetický, díky čemuž budoucím majitelům přinese značné úspory v rozpočtu domácnosti při úhradách plateb za energie a vytápění.

Každý z domů bude vybaven tepelným čerpadlem, které společně s rekuperací vzduchu sníží provozní náklady na řádově stokoruny. V rámci projektu budou postaveny tři bytové domy s celkem 43 bytovými jednotkami o dispozicích 1+kk až 4+kk a o velikosti 33 až 125 metrů čtverečních. K většině bytů patří terasa či předzahrádka. Soubor doplňuje jeden solitérní dvoupodlažní rodinný dům 5+kk. Vydání stavebního povolení developer očekává v září, následně bude zahájena výstavba.

#####Důraz na maximální komfort

Nízkoenergetický rezidenční projekt Nový Sedlec, nabízející 14 rodinných domů, získal stavební povolení. Projekt navazuje na nedávno dokončenou výstavbu 11 rodinných domů v severní části obce Sedlec u Líbeznic. V projektu budou postaveny čtyři dvoupodlažní dvojdomy s dispozicí 4+kk o obytné ploše 122 až 139 metrů čtverečních a šest samostatně stojících domů o dispozici 5+kk a obytné ploše 138 až 180 metrů čtverečních. Ke každému z rodinných domů náleží zahrada a garáž nebo parkovací stání. Velikosti pozemků se pohybují mezi 415 a 1150 metry čtverečními. Domy jsou dispozičně řešeny tak, aby poskytovaly maximální komfort a dostatek úložných prostor.

Obytné místnosti se nacházejí v osluněné části domu a obslužné prostory jsou situovány buď na severní straně, nebo v centrální částí objektu. Vytápění zajišťuje tepelné čerpadlo, ze kterého je teplo rozváděno podlahovým vytápěním do všech místností. Systém rekuperace zajišťuje výměnu vzduchu včetně možnosti provětrávání domů chladným nočním vzduchem. Domy také mají masivní zateplení a trojitá skla. Výstavba začala v srpnu, dokončení se plánuje na léto 2011.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!