Společnosti Ahrend se v roce 2010 dařilo | E15.cz

Společnosti Ahrend se v roce 2010 dařilo

Interiérová společnost Ahrend, s.r.o., patřící do holandské skupiny Royal Ahrend NV, zaznamenala v loňském roce nárůst tržeb ve výši 52 procent. Pro dodavatele designového kancelářského nábytku se tak završil úspěšný rok, který byl ve znamení posilování exportu a růstu celé skupiny Royal Ahrend.

Celkový obrat společnosti Ahrend, s.r.o. se oproti roku 2009 zvýšil ze 114 milionů korun na 172 miliony korun, tedy o celých 52 procent, přičemž provozní zisk společnosti byl 5 milionů korun. Na obratu společnosti má dominantní podíl export na zahraniční trhy. Společnost Ahrend, zabývající se dodávkami kompletních kancelářských interiérů na klíč, uspěla na rychle se rozvíjejícím trhu s designovým kancelářským nábytkem díky souběhu několika faktorů.

„Kladný hospodářský výsledek za loňský rok je samozřejmě potěšující zprávou, větší radost mám ovšem z cesty, kterou naše společnost v loňském roce ušla. Potvrdilo se nám, že globální ekonomické recesi lze čelit přirozenými zbraněmi, jakými jsou například investice do lidských zdrojů, flexibilní struktura podniku, aktivní hledání nových trhů pro export nebo strategické partnerství při plánování projektů“, říká o loňském roce Ing. Jan Petrák, ředitel společnosti Ahrend pro region střední a východní Evropa, Afrika a Blízký Východ.

O úspěšném tažení firmy v loňském roce svědčí i výsledek její německé pobočky – společnosti Ahrend GmbH, která je také pod vedením českého managementu. Ve stejném období totiž zaznamenala nárůst tržeb ve výši 45 procent a rovněž vzrostl provozní zisk společnosti. „Dosaženými výsledky jsme naší mateřské společnosti v Nizozemí poslali jasný signál: I v době krize dokážeme růst“, dodává Petrák.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!