Společnosti FINEP se vloni mimořádně dařilo | E15.cz

Společnosti FINEP se vloni mimořádně dařilo

Společnost FINEP dosáhla v loňském roce objemu realizovaných transakcí ve výši 3,6 miliardy korun, a to i přesto, že realitní trh v ČR i jinde stagnoval.

Letos plánuje uvést na trh 600 nových bytů v dalších etapách projektů Britská čtvrť na Západním Městě, Malý háj ve Štěrboholech, ve Vysočanech na Nové Harfě, Bydlení Nad Přehradou v Hostivaři a nově také v polyfunkčním centru U Dubu v Modřanech. V roce 2010 prodala společnost FINEP na 500 bytů a uvedla do prodeje přes 200 bytů. „Jsem rád, že se nám podařilo udržet se na špici díky novým rezidenčním projektům a inovativním produktům. Uvedli jsme na trh nové vybavené byty, které jsou ihned připravené k nastěhování. V oblasti rezidenčních projektů se nám vloni podařilo dosáhnout celkového objemu prodejů ve výši 1,86 miliardy korun,“ říká Tomáš Pardubický, generální ředitel společnosti Finep Holding SE.

V loňském roce byl FINEP úspěšný také v oblasti kancelářského developmentu a dostal se na pozici lídra i v tomto segmentu. „V závěru roku jsme uskutečnili jednu z největších nemovitostních transakcí na českém trhu za poslední tři roky. CPI jsme prodali dvě kancelářské budovy v projektu City West. Objem transakce se pohyboval ve výši 1,8 miliardy korun,“ dodává Tomáš Pardubický. Ani v letošním roce neočekává FINEP zásadní změny na trhu rezidenčního bydlení. „Očekáváme, že se letos situace v developmentu výrazně nezmění. Poptávka se pravděpodobně zvedne vlivem plánovaného zvýšení sazby DPH od roku 2012, ale půjde o krátkodobý efekt. Nyní ceny bytů zůstanou na stejné úrovni, maximálně se zvýší o míru inflace,“ odhaduje Michal Kocián, předseda představenstva FINEP.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!