Sportujeme pro radost | E15.cz

Sportujeme pro radost

Většina Čechů sportuje hlavně pro radost z pohybu, přičemž pro ně výkon není důležitý. Polovina dotázaných sportuje hlavně proto, aby si udrželi postavu a dobře vypadali, konstatuje výzkum společností INCOMA Research a GfK Praha.

Podle výzkumu SPORT EQUIPMENT & FASHION 2007, realizovaného společnostmi INCOMA Research a GfK Praha, se sportu věnuje více než polovina (53 %) obyvatel ČR. Sportující Češi ročně provozují nějaký sport v průměru 140 dní ročně.

Průměrný sportující se věnuje intenzivně dvěma sportům, alespoň příležitostně šesti sportům. Mezi nejoblíbenější sporty patří plavání, pěší turistika, cykloturistika, fotbal a sjezdové lyžování.

Hlavním motivem pro trávení volného času sportem je udělat něco pro své zdraví, zůstat v kondici (62 %), následováno zážitky, příjemným trávením volného času - relaxací (52 %) a trávením volného času s přáteli nebo rodinou (31 %).

Téměř polovina respondentů neplánuje nákup konkrétního zboží a nechává se ovlivnit nabídkou prodejny (50 %). Většina dotázaných také uvedla, že při nákupu sportovního zboží není věrná jediné prodejně (70 %).

Dotazovaní nakupují sportovní módu a vybavení hlavně ve specializovaných prodejnách - preferuje je 80 % respondentů. V rámci specializovaných prodejen dávají pak nakupující přednost spíše menším prodejnám před velkoplošnými samoobslužnými speciálními obchody. Při výběru prodejny hrají klíčovou roli zejména dostupnost prodejny, dobrá předchozí zkušenost, šíře sortimentu a kvalita personálu. 25% hranici návštěvnosti se podařilo překonat prodejnám Adidas, Gigasport a Nike, k jejich aktivní znalosti může částečně přispívat i ztotožnění značky s některými nezávislými prodejnami.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!