Staročeský jarmark pokazilo počasí | E15.cz

Staročeský jarmark pokazilo počasí

Pečlivě připravený staročeský jarmark se líbil i přes nepřízeň počasí.

Ti, kteří přišli první zářijový víkend, rozhodně nelitovali, protože vedle jarmarku mohli na hradě zdarma navštívit všechny expozice a výstavy.
„Přijeli jsme se podívat jen na hrad, o jarmarku jsme vůbec nevěděli,“ řekla Marta Jarošová z Prahy. „Dobové expozice na hradě jsou krásné a jarmark je skvěle doplňuje. Příjemně nás překvapily i ceny,“ říká Jarošová.

Zvířetická keramika byla půvabná

Prodavači nabízeli ve svých stáncích dřevěné a kovové výrobky, keramiku, batikované oblečení, medovinu a mnoho dalšího. Součástí jarmarku byl i Pohádkový jarmark ve sklepení.
„Jezdím sem na hrad pravidelně už šestým rokem,“ řekla Věra Ambrožová, která ve svém stánku prodávala Zvířetickou keramiku. „Každý kus je originál, všechny jsou ručně točené a malované. Jen je škoda, že letos přišlo kvůli nepříznivému počasí málo lidí,“ dodala Ambrožová.

Na jarmarku si užívali i účinkující

Celý jarmark provázel bohatý kulturní program. Dětem se líbila představení Divadýlka z půdy Františka Pešána.
„Fotila jsem se s princeznou a teď se těším na pohádku,“ řekla tříletá Viktorka, která na jarmark přišla s babičkou. Pražský pouťový orchestr a folklorní soubory Vonička a Jarošovci přilákaly na svá vystoupení také dost lidí. Děti ze souboru Vonička si vystoupení vysloveně užívaly. „Jsme z Čestlic u Prahy, ale věnujeme se především valašskému folkloru,“ vysvětlila jedna z účinkujících dívek.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!