Starý pivovar v Kroměříži se může přeměnit v odkaz Karla Kryla | E15.cz

Starý pivovar v Kroměříži se může přeměnit v odkaz Karla Kryla

Nový koncept oprav budovy památkově chráněného Starého pivovaru v Kroměříži s pomocí evropských dotací počítá se zachováním stávajícího kulturního centra a s novou vazbou na osobnost zdejšího rodáka, písničkáře Karla Kryla. Město záměr předložilo Úřadu regionální rady ve Zlíně a vyhodnocení se očekává nejdříve na podzim. Informuje o tom kroměřížská radnice.

„Už dlouhou dobu hovoříme o tom, že by se město Kroměříž mělo hrdě hlásit k odkazu svého slavného rodáka Karla Kryla. Doposud se tak neděje a myslím si, že tento dluh je třeba začít splácet. Starý pivovar nabízí jak svým umístěním, tak i vzhledem a atmosférou ideální prostředí pro expozici o Karlu Krylovi,“ míní starostka Daniela Hebnarová. Uvažované stavební náklady činí 16 milionů Kč a expozice přijde asi na jeden milion korun.

Rekonstrukce by se měla týkat jen přízemní části budovy a měla by být rozčleněna na tři propojené celky. Tím prvním je Expozice Karla Kryla, která uvítá návštěvníky při vstupu, připomene osobnost i tvorbu písničkáře a básníka. „Expozice nebude statická, ale bude se proměňovat v čase a zaměřovat na různá období Krylova života a tvorby, bude odrážet různá související témata,“ přibližuje starostka.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!