Stavba tuniské Sea World Residence už běží | E15.cz

Stavba tuniské Sea World Residence už běží

V květnu letošního roku se tuniském městě Hammamet rozběhla výstavba rezidenčního turistického komplexu Sea World Residence. Akciová společnost PSJ na pobřeží Středozemního moře postaví pět samostatných objektů s celkovým počtem 542 apartmánů. Cena tohoto díla přesáhne 56 milionů eur.

Tato stavba rozšiřuje seznam aktivit PSJ na tuniském trhu a navazuje na úspěšně dokončený projekt rozšíření přístavu La Goulette. Investorem Sea World Residence je společnost M. F. M. Tourism, Hotels and Resorts and Developer. Šedesát kilometrů jihovýchodně od hlavního města Tunisu vznikne na ploše takřka 120 tisíc metrů čtverečních 396 čtyřlůžkových a 146 šestilůžkových apartmánů v pěti samostatných objektech. V přízemí jednotlivých domů budou k dispozici komerční prostory.

Vybudovaný areál bude disponovat odpovídajícím počtem parkovacích ploch (dle tuniských norem cca 1,5 parkovacího místa na jeden apartmán) a jeho součástí budou i bazény a relaxační centra. Celková výměra bytů bude představovat 45 200 metrů čtverečních a komerční prostory zaberou 9565 metrů čtverečních. Celý investiční záměr prošel v prvním čtvrtletí letošního roku zásadními změnami projektové dokumentace a prostorového uspořádání objektů směrem k maximální atraktivitě areálu a efektivnosti vynaložených prostředků.

Pět apartmánových budov bude mít půdorysný tvar otevřeného písmena „V“, přičemž obě křídla jednotlivých objektů budou spojena proskleným atriem. K dokončení celého turistického komplexu Sea World Residence by mělo dojít v březnu 2012. Financování projektu je zajištěno formou exportních úvěrů z České republiky.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!