Stavební skupina PSJ letos plánuje zvýšení výnosů na 5,8 miliardy korun | E15.cz

Stavební skupina PSJ letos plánuje zvýšení výnosů na 5,8 miliardy korun

Vedení jihlavské stavební skupiny PSJ v letoším roce i díky posílení aktivit na zahraničních trzích očekává zvýšení konsolidovaných výnosů na 5,8 miliardy korun z loňských 3,94 miliardy Kč. Skupina PSJ by letos měla vykázat zisk před zdaněním 130 milionů korun, loni to bylo 136 milionů korun.Sdělilo to vedení společnosti PSJ, která patří k dvacítce největších stavebních firem v Česku podle obratu.

„Tohoto progresu dosahujeme jak na realizovaných privátních zakázkách v rámci Česka, tak i posílením svých aktivit a dotažením dlouhodobé činnosti v zahraničí do konkrétní podoby realizovaných kontraktů,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel PSJ František Vaculík. Ve finančních plánech na příští rok vedení skupiny PSJ počítá s meziročním nárůstem výnosů o pět procent. „Z tohoto finančního objemu je nyní smluvně zabezpečeno 70 procent výnosů,“„Věříme, že na konci příštího roku by se první z kontraktů mohly realizovat,“ podotkl Vaculík, podle které hodlá PSJ v konsorciu s firmou OHL ve Vietnamu podnikat také v oblasti dopravní infrastruktury.

Skupina PSJ zároveň hodlá dál expandovat na ruském trhu. „V Rusku je rozdělána celá řada kontraktů. Jednáme o případném vstupu do energetiky,“ podotkl Vaculík, podle kterého je v Rusku podnikatelsky zajímavá také stavba obchodních center. Za perspektivní oblast Vaculík považuje severní Afriku, konkrétně Maroko, Alžírsko a Tunisko. Tyto země totiž masivně investují do těžby plynu a infrastruktury. Například v Tunisku se firma PSJ podílela na modernizaci tamního přístavu a nyní jedná o jeho dalším rozšíření.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!