Stavební spoření stále táhne | E15.cz

Stavební spoření stále táhne

Stavební spořitelny v pololetí půjčily lidem na bydlení téměř 37,7 miliardy korun, což je v meziročním srovnání nárůst o pětinu. Obchody rostou všem stavebním spořitelnám na trhu.

Vyplývá to ze statistik jednotlivých stavebních spořitelen. Trh se stavebním spořením tak na rozdíl od hypotečního trhu od počátku roku stabilně roste. Za oblibou stavebního spoření stojí podle tajemníka Asociace stavebních spořitelen Jiřího Šedivého dva hlavní důvody. Jedním je nabídka úvěrů se stabilními úrokovými sazbami a druhým zaostalost bytového fondu. „Rekonstrukce a modernizace bytů a domů neustanou. Ať jde o zateplování, výměnu oken, rekonstrukci střechy, rekonstrukci bytového jádra, nebo celkovou modernizaci, stavební spoření je pro tyto účely nejvhodnějším produktem na trhu, a čísla to jenom potvrzují,“ uvedl Šedivý. V případě stavebního spoření mají Češi zájem nejen o úvěry, ale i o nové smlouvy o stavebním spoření. Všechny stavební spořitelny v meziročním srovnání uzavřely více nových smluv, celkem přes 471 tisíc.

#####Bydlení jako dobrá investice

Podle statistik ministerstva financí je stavební spoření opravdu výhodné i v dobách rostoucích úrokových sazeb. Roste, zatímco ostatní produkty vyššími sazbami spíše strádají. „Faktem zůstává, že čím dříve kdokoli začne investovat do vlastních,čtyř stěn‘, tedy do vlastního bydlení, tím rychleji bude schopen zbavit se placení nájemného a bude mít něco vlastního,“ říká člen představenstva Raiffeisen Stavební spořitelny Hans-Dieter Funke.

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!