Stavební veletrhy Brno 2010 nastíní cesty k úsporám energií | E15.cz

Stavební veletrhy Brno 2010 nastíní cesty k úsporám energií

I nadcházející ročník Stavebních veletrhů Brno, které se uskuteční tradičně v polovině dubna na brněnském Výstavišti, bude pokračovat ve stále aktuálním zvýrazněném tématu úspor energií a energeticky úsporného stavění.

Toto téma se dotýká nejen oblasti technického zařízení budov, ale i oborů zdicích materiálů, oken, dveří, izolačních materiálů, konstrukčních systémů a ostatních stavebních materiálů. Úspory se dnes skloňují ve firmách, státní správě, ale i v domácnostech. Řada firem však zná recept, jak ušetřit, a Stavební veletrhy Brno 2010 jim nabízejí šanci dát o sobě vědět. Vystavovatelé mají možnost přímo na veletrhu nabízet své produkty, ale především se budou moci osobně setkat se zájemci o informace.

A to, že těchto zájemců je hodně, signalizuje nejen zájem lidí o informace, ale i celkový růst poptávky po ekologicky šetrných řešeních. Přitom možností úspor, a tedy i čerpání dotačních titulů, je velké množství. Týkají se nejen oblastí technického zařízení budov, ale i oborů zdicích materiálů, oken, dveří, izolačních materiálů, konstrukčních systémů a ostatních stavebních materiálů. Co termín, to široká oblast možností úspor i pro ty, kteří nestaví novou budovu, ale potřebují dosud neefektivně fungující stavbu zmodernizovat a významně tak ušetřit v budoucnu, kdy ceny energií s jistotou dále porostou.

#####Cestou budoucnosti jsou úsporné technologie

Řada podniků, domácností a soukromých stavebníků totiž v průběhu minulých měsíců zjistila, že cestou k přežití a následnému rozvoji je efektivní renovace stávajících kapacit. Právě zde se uplatní nejen výrobci výše zmíněných úsporných technologií, ale i odborné firmy, bez jejichž přispění by aplikace úsporných řešení a tím i následný efekt zdaleka nebyl takový, jak si ho představuje investor. Veletrhy jsou jednou z možností, kde si zájemci mohou produkty nezávazně vyzkoušet. Stoprocentně to platí i pro Stavební veletrhy Brno 2010. Ty se také stávají centrem pro získání aktuálních informací o dotačním programu Zelená úsporám. Kromě informací k dotačním titulům veletrhy nabízejí šanci dát o sobě vědět všem firmám, které se zabývají energeticky úspornými řešeními.

*

Z doprovodného programu IBF 2010

13. dubna 2010

* mezinárodní konference o spolupráci veřejného a soukromého sektoru PPP - ANO, ČI NE?

14. dubna 2010

* konference Renovace systémů TZB v bytových domech s programem Zelená úsporám

* konference na téma Energie pro budoucnost

* konference Pasivní domy - komfortní styl bydlení

15. dubna 2010

* 15. mezinárodní sympozium MOSTY 2010

17. dubna 2010

* seminář na téma: Jak úspěšně žádat o dotace v programu Zelená úsporám

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!