Stavební výroba v ČR letos zřejmě klesne o více než tři procenta | E15.cz

Stavební výroba v ČR letos zřejmě klesne o více než tři procenta

Stavební výroba v České republice se v roce 2011 pravděpodobně sníží o 3,2 procenta. Větší pokles už čeká asi jen Portugalsko, Irsko a Španělsko. Vyplývá to z nejnovějšího odhadu evropského odborného sdružení Euroconstruct. Pokles odvětví za loňský rok činil podle odhadu deset procent.

V hospodářské krizi vykázala ve sledovaných evropských zemích podle odborníků nejstabilnější výsledky výstavba inženýrských staveb, jako jsou například silnice a železnice. Úsporná vládní opatření to ale můžou změnit, což se týká i Česka. „Potencionální hrozba veřejných výdajových škrtů negativně ovlivní infrastrukturu v České republice, Španělsku a Velké Británii,“

„Rok 2011 bude pro české stavebnictví tvrdý, nicméně významně přispěje k dalšímu urychlení transformace českého stavebnictví do jeho nové, pokrizové etapy,“ uvedl ředitel CEEC Research Jiří Vacek. Euroconstruct je evropským sdružením 19 specializovaných výzkumných organizací. Je aktivní od roku 1975. Pravidelně vydává aktualizované odhady krátkodobého a střednědobého vývoje na evropských trzích. Členskými státy sdružení je 19 evropských zemí včetně Česka.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!