Staví se most. V hospodě je plno | E15.cz

Staví se most. V hospodě je plno

Stavba lávky přes Ostravici spoustě lidí komplikuje život. Radost mají snad jen v restauraci Sokolík.

Manželé Helena a Petr Železníkovi se musí pořádně otáčet. Restaurace Sokolík v sadech Bedřicha Smetany je od srpna plná lidí. Hosté sem chodí, protože musí. Jinou cestou se z cyklostezky do parku nedostanou. Kvůli výstavbě nové lávky přes Ostravici totiž dělníci kus chodníku uzavřeli.

Chtějí nalákat lidi

Majitelé Sokolíku na tuto situaci rychle zareagovali. Po dobu stavby mostu snížili nepatrně ceny nápojů, aby se u nich alespoň na chvíli zastavilo co nejvíce kolemjdoucích. „Je to šílené. Denně přes areál projdou nebo projedou na kolech desítky lidí. Nebyla jsem na to zvyklá. Kolem hřiště na nohejbal už je vyježděná cestička. Většina lidí však pouze projde. Pětiprocentní sleva je spíše symbolická. Musíme vymyslet nějaké zatraktivnění, ale momentálně mě nic jiného nenapadá,“ popsala spolumajitelka Sokolíku Helena Železníková. Také číšníci se shodují v tom, že stavba mostu je pro jejich podnik výhodná. „Míváme teď skoro pořád plno. Hodně lidí si tady zajde na záchod. Jiní se zastaví alespoň na pití. Někteří už si zvykli chodit po chodníku, i když je to zakázané. Většina rychle projede na kole, ale i tak je tady nával. Možná si někteří zvyknou do Sokolíku více chodit,“ míní jeden z číšníků Tomáš Kocáb.

Lávky pro lenochy

Lávka má spojit cyklostezky na obou březích Ostravice a zkrátit cestu lidem ze starého na nové autobusové nádraží. „Nová lávka, včetně dokončení cyklostezky k bývalému houpacímu mostu, vyjde asi na patnáct milionů korun. Lidé by po ní mohli začít chodit a jezdit na kolech už v listopadu,“ uvedl náměstek primátorky Miroslav Dokoupil. Nová lávka bude stát asi dvě stě metrů od visutého mostu a doslova pár kroků od hlavního mostu u haly. Přitom už loni město visutý most u Krmelce opravilo. „Takovému rozhodnutí opravdu nerozumím. Myslím, že na takové město je tu těch mostů až nad hlavu. Jsou to zbytečně vyhozené peníze,“ rozčiluje se Martin Noga z Frýdku.

 

Hlavní zprávy

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!