Studie výškové budovy Kolben Tower | E15.cz

Studie výškové budovy Kolben Tower

Developerská společnost CODECO, a. s., získala ideové studie na podobu nové výškové dominanty u stanice metra B Kolbenova v Praze 9-Vysočanech.

Byly osloveny kanceláře: CASUA - ing. arch. Oleg Haman, OMIKRON-K - ing. arch. Martin Kotík, HELIKA - ing. arch. Kružík, SIADESIGN - ing. arch. Radim Kousal a VHE - ing. arch. Stanislav Heidler.

Nová výšková budova s názvem KOLBEN TOWER bude vysoká přibližně 80 metrů a bude obsahovat hotel a administrativní a obchodní prostory. Při rozhodování o defi nitivní formě zástavby vybere developerská společnost CODECO optimální variantu a spolu s architekty zahájí práce na projektové přípravě.

Tento administrativně-obchodní komplex s tří- až čtyřhvězdičkovým hotelem bude dominantou multifunkčního areálu KOLBENOVA CITY DEVELOPMENT (KCD), mezi ulicí Kolbenova a Parkem Rokytka, tvořícího budoucí centrum nově vznikající pražské čtvrti NOVÉ VYSOČANY. Na tomto území vznikají moderní komerční prostory, bytové objekty, restaurace, kavárny a obchody.

Stavba KOLBEN CUBE bude dokončena na konci roku 2009. Cílem developera je přeměnit původní průmyslovou a nyní zchátralou část Prahy 9 v plnohodnotnou moderní součást města Prahy-Nové Vysočany. Postupně tak zrekonstruuje celý areál a vytvoří nový, samostatné urbánní městečko. Mimo výstavbu administrativních a obchodních budov se počítá i s vybudováním asi 1000 bytových jednotek v klidném prostředí u nově upraveného parku podél říčky Rokytky. U toho ale architektonický návrh nekončí. Počítá se s vybudováním míst pro trávení volného času, sportovišť i restaurací a kaváren. CODECO tak chce vybudovat moderní městskou čtvrť.

 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!