Studium, zábava a nová přátelství | E15.cz

Studium, zábava a nová přátelství

Univerzita třetího věku funguje v Mladé Boleslavi již šestým rokem. Dvouletý vzdělávací cyklus absolvovaly přes dvě stovky studentů.

Ve středu 17. června zakončil studium další ročník. Slavnostní ceremoniál začal tradičně položením květin k hrobu Anny Drobné. Účastníci se poté přesunuli do kostela Svatého Havla, kde převzali z rukou rektora Jana Smutného diplomy a květiny. „Bylo to příjemné období, až je mi líto, že končíme, říká Eva Minaříková.
„Velký zájem o tento typ studia nás příjemně překvapil,“ vysvětluje manažer Služby škole MB Michal Šimek. „První cyklus dokončilo 64 posluchačů. I v dalších letech zájem o vzdělávání mezi seniory zůstal, takže jsme rozšířili nabídku od roku 2005 o postgraduální kurzy. Obavy o to, že zájem o univerzitu postupně zanikne, se ukázaly jako plané, lidé, kteří nyní odcházejí do důchodu, mají zájem na sobě pracovat, dále se vzdělávat a obohatit svůj život,“ dodává Šimek.
Univerzita je zvláštní tím, že není součástí žádné z vysokých škol, ale její existenci za podpory Statutárního města Mladá Boleslav a studentů samotných, zajišťuje Občanské sdružení Služba škole. A tak se od počátku října roku 2003 mohou senioři Mladoboleslavska přihlásit na dvouleté studium, plné zajímavých přednášek z různých oblastí, například historie od archeologie až po moderní dějiny, práce s počítači, poznávání přírody a mnoha dalších. „Podařilo se nám zajistit velmi valitní okruh lektorů“ pokračuje Michal Šimek, „Pokud mám jmenovat alespoň některé, tak musím zmínit archeologa Jiřího Waldhausera, historiky Pavla Sosnovce a Luďka Beneše, dále Karla Herčíka, Alenu Benešovou a Radka Kotlabu.“ „Chodím sem ráda,“ usmívá se Zdeňka Hrázká, „Našla jsem si tu nové kamarády.“

 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!