Suchánek není spokojen s obranou | E15.cz

Suchánek není spokojen s obranou

Jiří Podhájecký Opava

Trenér hokejistů Slezanu Opava Karel Suchánek je zatím nespokojen s vývojem sezony.

Opavský hokejový trenér Karel Suchánek se snaží svůj tým dovést do vyřazovacích bojů. Slezané ale neustále balancují na hraně osmého postupového místa. Kouč Suchánek je nespokojený. Čekal od svého týmu více.

Jak byste zhodnotil dosavadní průběh sezony? Nemůžeme být v žádném případě spokojeni. Loňská sezona probíhala mnohem lépe a ze těmi výkony hodně pokulháváme. Navíc se nám letos nevyhýbají zranění. Naše marodka je pořád plná.

Kde ale, podle vás, je největší slabina mužstva? Jednoznačně obrana. Abychom zápas vyhráli, musíme vstřelit pět branek. Obranu jsme před začátkem sezony výrazně omladili a bohužel ta zkušenost v defenzivě chybí. Navíc kluci chtějí hrát hokej nahoru dolů a takhle hrát nemůžeme.

Před nedávnem Opavu posílil zkušený útočník Zdeněk Pavelek. Co od něj očekáváte? Od něho si slibujeme, že by ten mančaft mohl na ledě uklidnit. Naši mladí by se mohli od něj hodně naučit. Zdeněk je profík, který si po tréninku ještě přidává, jde do posilovny a podobné věci si přejeme, aby od něho kluci odkoukali.

Na jak dlouho Pavelek přišel do Opavy? Zdeněk nám přislíbil pomoc do konce sezony. Nejsme klub na profesionální bázi. Zdeněk za nás hraje a zároveň jako většina chodí do práce. Hodně nás potěšilo, že se vrátil tam, kde začínal.

Je něco, co vás v dosavadním průběhu sezony mile překvapilo a naopak naštvalo? Jsme rádi, že se podařilo do mužstva zabudovat obránce Daniela Kyselu. A co mě naštvalo? Spíše bych to nazval zklamáním. Čekal jsem více od útočníka Davida Kovalovského a brankáře Davida Iláše.

Autor: Jiří Podhájecký Opava
 
Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!